Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.

AMA / FIM Supercross Houston

Text: Petr Štola; foto: AMA Pro Racing
AMA / FIM Supercross  Houston
17.02.2008

Kevin Windham z týmu Torco Fuel´s Honda dokázal zvítězit v dalším závodě Mistrovství světa Supercross, který se tentokrát jel v texaském Houstonu.

První letošní vítězství v Monster Energy AMA Supercross and FIM World Championship pro továrnu Honda zajistil Kevin Windham, který včera večer v Texasu dokázal porazit a na druhé místo tak odsunou prozatímního krále letošního supercrossu Chada Reeda. Windham zvítězil v trénincích, ve svém kvalifikačním závodě a nakonec i v hlavním závodě konaném na stadionu Reliant Park, kde sledovalo tento závod opět bezmála 50 tisíc diváků (49986).

„Hodně jsem letos dřel a dnešní večer je mou odměnou,“ řekl po závodě Windham, který se z vítězství v supercrossu radoval naposledy v roce 2005. „Nemohl jsem zvítězit před lepším publikem. Dnes večer jsem sklopil hlavu a využil fanoušků ve svůj prospěch. Lidé řvali celý závod.“

V závodě třídy AMA Supercross Lites zvítězil Austin Stroupe na tovární Kawasaki, který porazil vítěze posledních tří závodů Jasona Lawrence. Ten si ovšem i tak zvýšil svůj náskok na čele „západního“ šampionátu třídy 250cc, protože jeho nejbližší pronásledovatel Rayan Dungey dojel až na čtvrtém místě.

Dnes si také poprvé připomeňme účast našeho Jiřího Dostála, který v závodě AMA / FIM Mistrovství světa Supercross skončil ve druhé semifinálové jízdě na 12. místě, když postup do finále mu unikl o sedm sekund. V opravném semifinále, ze kterého ještě postupuje nejlepší dvojice, tentokrát Jirka objel pouhé jedno kolo.