Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

AMA / FIM Supercross San Diego

AMA / FIM Supercross  San Diego
15.02.2009

James Stewar opět vítězí v závodě MS/AMA Supercross a dostává se tak na čelo průběžného pořadí letošní série.

Poslední letošní supercross v americkém státě Kalifornia se odehrál na jednom z nejkrásnějších stánků Národní fotbalové ligy, san-diegském Qualcomm Stadium. Stadion nechal vystavět legendární sportovní novinář Jack Murphy v roce 1965 za 27 milionů dolarů (samozřejmě za peníze od sponzorů a města San Diego). Tehdejší kapacita „Jack Murphy Stadium“ byla 50 tisíc diváků, ovšem postupně se dostavovaly další tribuny a další patra. Dnes má stadion, který nese minimálně do roku 2017 název Qualcomm Stadium (společnost Qualcomm za název zaplatila městu 18 mil. USD), již kapacitu 71 tisíc diváků. Včera večer jich do ochozů přišlo rovných 45644 a ti všichni sledovali v pořadí již šesté vítězství v řadě, které získal Bubba Stewart před obhájcem titulu Chadem Reedem. Stewart se tak poté, co v prvním závodě havaroval a cíl neviděl, dostal na první místo průběžného pořadí, kde však má shodně bodů jako Reed, který v letošní sezoně dokončil prozatím všechny závody na pódiové pozici. V závodě AMA Supercross lites zvítězil tovární jezdec Suzuki Ryan Dungey, který tak do přestávky svého šampionátu vstupuje jako vedoucí jezdec celkové klasifikace. Nyní následuje několik závodů ve východní části USA a Kanady, což znamená, že západní série kategorie Lites bude mít několik týdnů pauzu. Do akce se vrátí až 18. dubna, kdy budou jezdci západu bojovat v Seattlu.