Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.

Andrea Toušková si splnila svůj sen

Tisková zpráva Eurowag Junior Racing Team
17.08.2008

Pilotka Andrea Toušková si na prestižním brněnském závodě Moto GP MS Cardion AB Grand Prix České republiky splnila svůj sen.

Na Automotodromu Brno se tento víkend konal největší motocyklový podnik v ČR – závod seriálu Moto GP  „MS Cardion AB Grand Prix České republiky“. Kromě světových hvězd všech tří tříd zde fanoušci mohli také povzbudit české piloty - ve třídách 125 ccm Karla Peška, Lukáše Šemberu, Michala Práška a Andreu Touškovou, a 250 ccm Karla Abraháma a Lukáše Peška.

V závodě kategorie 125ccm si splnila svou účastí sen pilotka týmu Eurowag Junior Racing – talentovaná patnáctiletá Andrea Toušková, které FIM přidělila dle svých regulí divokou kartu (wild card). Zisk možnosti startovat se světovou elitou pro ni znamenal i veliký závazek – zejména kvalifikovat se do závodu.

Pateční kvalifikace proběhla na polosuché trati, sobotní druhá jízda pak na mokru a Andree se i přes tyto nepříznivé podmínky podařilo splnit kvalifikační limit a do nedělního závodu za příznivého počasí startovala z 39. pozice.

Start do závodu na 19 kol se Andree na domácí trati s novým povrchem mimořádně povedl a probila se přes několik jezdců kupředu. Podařilo se jí i vyhnout pádu tří jezdců a každým kolem zlepšovala svůj čas. Postupně se dotáhla na svého soka – úřadujícího mistra ČR Michala Práška a několik kol spolu sváděli souboje doslova motorku na motorku. Do posledního kola Andrea vjížděla před Práškem, celé kolo hájila svou pozici, ale v poslední zatáčce jí podklouzlo přední kolo a o 0,2 vteřiny ji Prášek překonal. V konečném součtu  Andrea nakonec dojela se ztrátou jednoho kola na celkovém 31. místě, což je při prvním ostrém startu ve světové špičce obdivuhodný výsledek.

Andrea neskrývala svoji spokojenost: „Start se mi povedl a posunula jsem se dopředu o pár míst, ikdyž později někteří jezdci získali své pozice zpět. Povedlo se mi i včas se vyhnout jezdcům, kteří si ustlali a soupeřila jsem hlavně s Michalem Práškem. V posledním kole mi trochu podklouzlo přední kolo a tak měl nakonec navrch Michal, - ta drobná chybka mě trochu mrzela, ale to je život…  Byl to pro mě povedený závod a svůj i týmový cíl jsem splnila ke spokojenosti všech J

Ani šéf týmu Eurowag Junior Racing týmu Jirka Šrámek netajil svoji spokojenost: „Pro Andreu Touškovou to byla určitě veliká zkušenost. Celý závod zlepšovala svůj čas a dojela svého soupeře, se kterým se dovedla bojovně poprat. Po dojetí ji mrzela drobná chybička v poslední zatáčce, která ji stála lepší umístění. Vyrovnala se také se zájmem médií o svoji osobu a navíc ukázala, že se nebojí velkých cílů a ukázat před světovou elitou i diváky, že volba FIM s udělením divoké karty byla správná. Za čtrnáct dní čeká Andreu i jejího týmového kolegu Karla Májka Mistrovství ČR, které jede tady v Brně 30. - 31.8., kde se pokusí Michalovi Práškovi porážku oplatit.“.