Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.

Anthony West se pohybuje v začarovaném kruhu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki Racing
15.04.2008

Australský tovární jezdec Kawasaki Anthony West jezdí pochopitelně na zelené motorce, ale v závodech MotoGP zatím vozí \"červenou lucernu\". Přitom nikdo nepochybuje o tom, že tento \"klokan\" umí jezdit hodně rychle.

Australan Anthony West nahradil v červenci 2007 Francouze Oliviera Jacqueho v továrním týmu Kawasaki MotoGP. Ale momentálně se pohybuje tento protinožec úplně na konci výsledkové listiny se třemi, doposud, získanými body. A zatímco jeho týmový kolega John Hopkins zajel v Estorilu skvělé páté místo, Anthony skončil šestnáctý - poslední, tedy bez bodu! A jeho ztráta na vítězného Lorenza činila 1.23 minuty, tedy minimálně třičtvrtě okruhu.

Tedy další debakl tohoto 26-ti letého Australana. Přitom jeho jezdecké kvality jsou známé, vyhrál nejen závod Grand Prix ve dvěstěpadesátkách (Assen 2003), nýbrž vloni ze tří závodů, které jel v mistrovství světa supersportů, vyhrál na Yamaze dva...!!! a jednou skončil třetí. A nyní? V tréninku skončil 15., když na Polemana Lorenza ztratil skoro propastné 3 vteřiny. A jak West dopadl v závodě, jste už četli o několik řádků výše.

"Co chcete slyšet", říká na sebe hodně naštvaný West. "Copak výsledek nemluví za vše? Kdybych řekl, jsem zklamaný, tak by to bylo hodně slabé. Já sám se cítím mizerně a nejsem schopen nastavit motorku tak, aby odpovídala mému jezdeckému stylu. Chová se nervózně a zejména vzadu se chová zbytečně silně. Hlavně při výjezdech ze zatáček ztrácím hrozně času. Jakmile přidám plyn, chce mě motorka vyhodit ze sedla. A John zřejmě tento problém nemá, což je dvakráte frustrující. Snad se nám podařilo tento problém v pondělních testech odstranit (při testech zajel West čas 1.39.065, tedy se zlepšil proti závodu o celou vteřinu - 1.40.099). Nejsem přece placený za to, abych jezdil na ocase celého závodního pole", je hodně sebekritický sympatický protinožec Anthony West.