Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

Antonio Cairoli titul v MX2 již neobhájí

Tisková zpráva Yamaha Racing
24.07.2008

Italský jezdec Antonio Cairoli, vítěz posledních dvou světových titulů motokrosové třídy MX2, ukončil letošní sezonu a titul Mistra světa tak neobhájí.

Cairoli havaroval ve čtvrté zatáčce prvního kola úvodního závodu Mistrovství světa v Jihoafrické republice. Při pádu si Ital zranil levé koleno, a i když se pokusil nastoupit do druhé jízdy, musel své snažení předčasně ukončit. Nešťastný Siciliánec podstoupil v úterý důkladné vyšetření u belgického doktora Dr. Claese, které odhalilo poškození kolenních vazů. Antonio Cairoli se poté společně s týmem Yamaha Red Bull De Carli, za který nastupuje do závodů šampionátu MX2 s továrním motocyklem Yamaha YZ250F, rozhodl ukončit předčasně letošní sezonu a s cílem přípravy na vstup do kategorie MX1 (v roce 2009) se věnovat následné rekonvalescenci.

„Z nehody jsem byl zklamaný. Šampionát je tak vyrovnaný, že jsem věděl, že pokud vypustím jediný závod, již nedokážu Tommymu a Tylovi konkurovat,“ říká dvaadvacetiletý jezdec s velmi zajímavým úsměvem. „Nechtěl jsem se vzdát titulu a doufal jsem, že mám jen něco s meniskem, a že se v Lommelu vrátím do šampionátu. Namísto závodění s bolestí a ne se stoprocentním zdravím, jsem nakonec učinil rozhodnutí podstoupit operaci a pokusit se o následnou co nejrychlejší rekonvalescenci.“

Antonio Cairoli nyní bude chodit pouze o berlích, ale již za měsíc plánuje návrat k tréninku. Cairoli se k továrnímu týmu Yamaha De Carli připojil v roce 2004 a společně s ním se stal nejúspěšnějším jezdcem třídy MX2 v posledních pěti letech. Během tohoto období vyhráli společně 24 Grand Prix a celkem 54 jednotlivých závodních rozjížděk. V posledních třech letech vyhrál Cairoli ze 46 GP rovných 21 a z 92 rozjížděk plných 47. V loňském roce jako náhrada startoval v Doningtonu v závodě MX1 a hned jednu rozjížďku vyhrál. Je také potřeba připomenout, že v posledních dvou ročnících Mistrovství Evropy v supercrossu dokázal Cairoli zvítězit.