Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

Bol d´Or - pátek

Text a foto: Petr Štola
12.09.2008

Páteční den byl tradičně věnován druhým kvalifikacím všech jezdeckých skupin. Nové fotografie v galerii

Druhá kvalifikace určila pořadí na startu závodu na 24 hodin. Po deštivé noci se okruh Magny Cours probudil do celkem přijatelného počasí. Všechny čtyři kvalifikační skupiny jezdců se postupně vydávali na svůj souboj s časem, který byl bohužel poznamenán několika ošklivými událostmi. Tou nejvážnější byl havárie Francouze Francka Millota, který stejně jako mnoho dalších jezdců nezvládl jednu z rychlých zatáček pasáže Adelaide, kde dlouho zůstával asfalt mokrý. Millet byl po své havárii převezen do nemocnice s podezřením na vnitřní krvácení v dutině břišní, kam ho trefila motorka našeho Patrika Vostárka, jenž ve stejném místě havaroval jen o několik sekund později. Motorka se od Milleta odrazila vysoko do vzduchu a po nárazu na zem z ní začal vytékat benzín, který o několika dalších sekund vzplál a Patrikův stroj zcela zničil. Náš jezdec má zraněnou levou nohu, nicméně do závodu zcela jistě nastoupí.

Jirka Dražďák zajel výborný čas 1:44,776, kterým se stal nejrychlejším z naší trojice, když Patrik Vostárek havaroval ve svém prvním měřeném kole a čas tak u jeho jména chybí, zatímco Tomáš Mikšovský nedostal od týmu RMT 21 Racing do kvalifikačního tréninku ani nové pneumatiky a na těch, se kterými jezdil celou půlhodinu jezdec startující předním, zajel čas 1:45,334. Bohužel Tommy se patrně s letošním Bol d´Or loučí již po kvalifikacích, neboť jako čtvrtý jezdec nedostane od RMT 21 Racing šanci závodit, přestože je druhým nejrychlejší z celé čtveřice.