Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.

Brněnský závod pohledem Jakuba Smrže

Tisková zpráva Fans of 96
23.07.2008

Se smíšenými pocity skončil pro Jakuba Smrže závodní víkend devátého podniku MS Superbike na Masarykově okruhu. Začátek byl více než skvělý.

V pátek  při ranním tréninku a stejně tak  při odpolední kvalifikaci  nasadil Kuba vysokou laťku a byl suverénně nejlepším jezdcem na trati. Světové weby ho po tomto triumfu titulovaly domácím hrdinou.
Sobota posunula časy na okruhu zase o něco níže, ale mužem, který se o to postaral byl Max Biaggi.  Kuba skončil v závěsu za ním na druhém místě.   V superpoli, kam postupuje nejlepších 16 jezdců si Kuba vyjel 8.místo, tudíž druhou řadu na startovním roštu. Přes vcelku povedený start se Kuba po několika zatáčkách propadl na 18. místo a začal svoji stíhací jízdu.
Při pokusu o předjetí Laconiho jej jezdec stáje PSG1-Corse zavřel, následně došlo ke kontaktu a Kubovi nezbývalo nic jiného, než vyjet do kačírku kde spadl. Podezření na zlomeninu pravé ruky  se  naštěstí nepotvrdilo.
Druhá jízda byla mnohem zdařilejší. Kuba se držel skupinky mezi 15. – 11.místem ve které jeli Nakatomi, D. Checa, Lanzi a Lavilla.
Motorka neměla dostatečný výkon,  trvalo dlouho,než se Kuba od této skupinky  oddělil. Poté přišla jeho chvíle. S velkou časovou ztrátou začal stíhat jezdce před ním -  Kenana Sofuoglu. Během pár kol dokázal stáhnout neskutečný náskok a začala bitva o TOP TEN. Přes velkou Kubovu snahu se mu nepodařilo před Turka dostat a 2.jízdu dokončil na 11.místě.
Víkend v Brně byl plný paradoxů, střídání štěstí a smůly. Přes to všechno dal o sobě  Jakub Smrž soupeřům zřetelně vědět a své 14té pořadí v celkovém žebříčku si stále udržuje.

Jakub Smrž:

„ Samozřejmě jsem od domácího závodu čekal víc, ale za celý víkend bylo i mnoho pozitivních okamžiků. Vše začalo naprosto výborně pátečním volným tréninkem a kvalifikací, kdy jsem byl suverénně na prvním místě, ale v sobotu jsme se už spíše věnovali nastavování motorky na závod. Trošku jsme nevyšli s počtem pneumatik, což trošku zkazilo možnost bojovat o první řadu v superpole, protože jsem celý volný trénink musel jezdit jeté přední gumy a zajížděl jsem časy kolem 2:01 a v superpole jsem potřeboval jet asi o 2 vteřiny rychleji. To je moc velký skok! V neděli na mě trochu dolehla tíha zodpovědnosti z domácího závodu a po nevydařeném úvodu první jízdy jsem měl kolizi s Laconim, který mě zavřel a po střetu jsem byl vyslán mimo trať. Naštěstí jsem měl jen naražené prsty a druhou jízdu jsem mohl startovat. Opět se mi nepovedl začátek a navíc motorka nefungovala jak měla, takže mi trvalo spoustu času a dalo hodně úsilí probojovávat se kupředu. Nakonec jsem se dostal na 11. místo a začal dojíždět Sofuogla, na kterého jsem ale bohužel nestačil. Na rovinách mi vždy ujel tolik, že jsem neměl možnost ho vybrzdit. Rozhodně jsem si přál dojet lépe než 11., i když v nabité konkurenci to je dobrý výsledek, ale to jsou závody a nyní už se připravuji na další závod v Brands Hatch, kde bych si rád napravil chuť. Strašně moc bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kterých bylo opravdu mnoho a především klukům z www.fansof96.cz. Atmosféra byla naprosto úžasná a nikdy před tím jsem nepocítil takovou podporu fanoušků. Občas jsem se nemohl po depu ani pohnout, ale to k tomu patří a jen mě mrzí, že jsem po závodě nemohl zastavit na „céčku“, protože se mi spálila spojka a nemohl jsem vyřadit rychlost. Už se těším na příští rok v Brně na tuto neopakovatelnou atmosféru a doufám, že se fanouškům podaří vyjet i na jiné závody.“