Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Brno, Cardion AB Grand Prix 125 ccm , QP1

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Brno, Cardion AB Grand Prix  125 ccm , QP1
15.08.2008

Provizorní Pole position si na brněnském okruhu s novým asfaltovým povrchem za proměnlivého počasí vybojoval časem 2.09.870 mistr světa Gábor Talmacsi z Maďarska na tovární Aprilii.

Spolu s ním budou stát v provizorní první řadě dále jako druhý Nicola Terol ze Španělska, třetím byl vítěz z Číny, Ital Andrea Iannone a čtvrtým Brit Bradley Smith - všichni na Apriliích.

Tu druhou pak vytvoří vedoucí jezdec šampionátu Francouz Mike di Meglio na Derbi, italský Němec Sandro Cortese na Aprilii, Španěl Pol Espargaro na Derbi a Ital Simone Corsi na Aprilii.

A Top ten stopětadvacítek úvodní kvalifikace dokompletovali vítěz z Qataru Sergio Gadea ze Španělska na tovární Aprilii a jeho krajan Joan Olive na Derbi.

Z českých "kartařů" se podle očekávání nejvíce dařilo Karlovi Peškovi s Aprilií, který zajel čas 2.14.033, což znamenalo 29. místo a tedy prozatímní 8. řadu startovního roštu. Lukáš Šembera s další Aprilií zajel čas 2.15.909 (36. místo), Michal Prášek na Aprilii (po pádu) byl časem 2.16.744 klasifikován jako 38. a Andrea Toušková na motocyklu Honda 39. (2.18.214).