Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Brno - WSBK, 1. závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
20.07.2008

Australan Troy Bayliss na Ducati ukončil svým dnešním vítězstvím ve 499. závodě WSBK neporazitelnost japonských superbiků na Masarykově okruhu. Jako druhý dojel jeho krajan Troy Corser s Yamahou a skvělým závěrem si třetí podiové místo zajistil Michel Fabrizio s Ducati, kterému se v Brně tradičně daří a který v posledním kole pozávodil Maxe Biaggiho

Čtvrtý tedy dojel Max Biaggi (Ducati), který ze začátku závodu vedl, pátý mladý Japonec Ryuichi Kiyonari (Hondě) a na šesté místo se v posledním kole dostal Nori Haga (Yamaha), který v závěru předjel německého jezdce Maxe Neukirchnera (Suzuki). Španěl Carlos Checa (Honda) dojel osmý, devátým byl Yukio Kagayama (Suzuki) a Top ten dokompletoval Kenan Sofuoglu (Honda).

Jedenáctým byl v cíli Australan Karl Muggeridge (Honda) před Japoncem Shinichi Nakatomim (Yamaha), který v posledním kole předjel třináctého Itala Niccoló Canepu (Ducati). A v bodech jsme viděli dojet ještě Španěly Fonsi Nieta, který v 16. kole spadl z 9. místa, ale motocykl znovu zvedl a v závodě pokračoval, a konečně Gregoria Lavillu s Hondou.

Z našich jezdců dojel do cíle Jiří Dražďák na Hondě jako 20., když bojoval většinu závodu s Američanem Pridmorem, na motocyklu stejné značky.

Smůlu měl náš jezdec Kuba Smrž s Guandalini Ducati. Do závodu odstartoval po totálně pokaženém startu jako 17., ve 4. kole, když jel za Regisem Laconim na 18. pozici, tak bývalý vítěz MotoGP (tehdy vyhrál závod Grand Prix s Red Bull Yamahou) na 2. úseku upadl a Kuba, když se mu snažil zleva vyhnout, vjel do hlubokého kačírku a tam také upadl.

A o dvě kola později spadl na stejném úseku tratě i další český jezdec Miloš Čihák se Suzuki, když jel v té době na 25. pozici.