Závody u nás i v zahraničí v období od 13. listopadu do 19. listopadu.

Czech Indoor Trial 2008 1. kolo

Moto-Racing.cz; foto: Petr Štola
Czech Indoor Trial 2008  1. kolo
07.03.2008

Na pražském výstavišti v Holešovicích se dnes odjelo první kolo Mistrovství ČR v Indoor trialu (NOVÁ FOTOGALERIE).

Šest nejlepších českých trialistů se představilo v dnešním prvním závodě dvoudílného Mistrovství ČR v halovém trialu. Na pražském výstavišti v Holešovicích se v rámci výstavy Motocykl 2008 představili v kvalifikaci Lukáš Petráček, Roman Körber, Martin Křoustek, Jiří Svoboda, Pavel Balaš a Jiří Fikejz. Po dvou kvalifikačních kolech do finále postoupili Jiří Svoboda, který obě kvalifikační jízdy zaznamenal bez jediného trestného bodu, obhájce titulu Martin Křoustek, který si v kvalifikačních jízdách jednou šlápl a tím získal 1 trestný bod. Zahajovací dvojici finálové jízdy pak vytvořili třetí a čtvrtý jezdec z kvalifikace, tedy zkušený Pavel Balaš a naopak mladý Jiří Fikejz.

Jirka Fikejz ve všech svých sekcích havaroval a s plným počtem trestných bodů do poslední, nejtěžší sekce ani nenastoupil. S jistotou si tak pro konečné třetí místo dojel Pavel Balaš. Poslední dvojice dne určila i konečné pořadí prvního závodu. Poté, co Martin Křoustek hned první dvě sekce nedokončil, zatímco Jirka Svoboda v nich byl bezchybný, již v posledních třech sekcích neudělal ani jeden z jezdců chybu. Znamenalo to tedy, že vítězem se s nulou na kontě stal Jiří Svoboda, zatímco druhý skončil s 10 trestnými body Martin Křoustek.

Druhý závod se jede již zítra, tj. v sobotu, na stejném místě. Start kvalifikačních rozjížděk je naplánovaný na 13:00 hodin.