Závody u nás i v zahraničí v období od 13. listopadu do 19. listopadu.

Czech Indoor Trial 2008 2. kolo

Moto-racing.cz; foto: Petr Štola
Czech Indoor Trial 2008  2. kolo
08.03.2008

Dnes na výstavišti v pražských Holešovicích proběhl 2. závod Mistrovství ČR v halovém trialu, který s definitivní platností poslal k titulu Mistra ČR Jiřího Svobodu.

První titul motocyklového Mistra ČR v roce 2008 se dnes odpoledne rozdával v pražských Holešovicích, kde se stal Jiří Svoboda potřetí ve své kariéře halovým šampiónem v triálu. Jirka dnes v každé z kvalifikačních jízd jednou šlápl a tak postupoval do finále jako druhý za Martinem Křoustkem, který dnes jezdil bez sebemenší chyby. Ve finálové jízdě však ve druhé sekci udělal chybu a předním kolem vyjel mimo vytyčenou trať. To ho stálo 5 trestných bodů a protože Jirka Svoboda si dobře spočítal, že v posledních dvou sekcích může jet na jistotu, stal se po zásluze Mistrem ČR pro rok 2008. Byl to pro něj již třetí halový titul a my Vám s tímto staronovým Mistrem ČR v halovém trialu přineseme rozhovor, který na těchto stránkách naleznete v nejbližší době.

Ve finále se ještě představil Pavel Balaš, který stejně jako včera skončil třetí. Na čtvrtém místě dnes dokončil finálové klání Roman Körber. Do finále se pak nedostali nakonec pátý Lukáš Petráček a šestý Jiří Fikejz, který dnes ve všech sekcích zapsal 5 bodů a skončil závod s maximálním možným počtem trestných bodů.