Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.

Druhý ročník Eres RC odštartoval na Pannoniaringu

Tlačová správa Artracing.eu
25.05.2009

Po úspešnej minuloročnej premiére pohárovej série Eres Racing Cup včera odštartoval jej druhý ročník na maďarskom okruhu Pannoniaring a hoci nebola pretekárska účasť tak vysoká ako sme boli minulú sezónu zvyknutí, nič to neubralo na výkonoch pretekárov a kráse súbojov na trati.

Väčšina pretekárov dosiahla v kvalifikáciách časy pod 2:20 a to potvrdilo výkonnostný vzostup oproti prvému ročníku.V triede do 600 ccm bol najrýchlejší Zbyněk Čech (2:06,718) jednu desatinu pred Jánom Pálffym (2:06,818), tretiemu Otovi Ostrožlíkovi chýbalo na pole position 0,5 sekundy. Prvý rad na štarte skompletoval Jaroslav Kovář (2:08,948).

Najúspešnejším kvalifikantom v kategórii nad 600 ccm bol podľa očakávania Martin Čermák, ktorý dosiahol čas tesne nad dvojminútovou hranicou - 2:00.486, druhý Sándor Bitter mal stratu 0,240 sekundy. Ďalším v poradí bol Tomáš Svitok, štartujúci ale na supersporte, (2:03,593) pred Petrom Mayerom (2:05,233).

Boj o pozície na štarte ukončila kvalifikácia Rookie´s Cupu a top čas dosiahol Jaroslav Czirák (2:15,625). So sekundovou stratou bol druhý Roman Kudlík (2:16,657) a hneď za ním Allan Hrivnák (2:17,221). Štvrtá pozícia patrila Davidovi Ciglbauerovi (2:20,239), ten však na konci spadol a kvôli zranenej nohe nemohol do pretekov nastúpiť.

Preteky triedy do 600 ccm sa odohrávali v znamení súboja nielen na špici štartového poľa, ale aj o ďalšie pozície. Z.Čech si od úvodu vypracoval mierny náskok pred dvojicou Pállfy - Ostrožlík. Ten sa však postupne zmenšoval a v cieli bol rozdiel medzi prvým a tretím pretekárom len 1,2 sekundy. Vyhral teda Z.Čech pred J.Pálffym a O.Ostrožlíkom. Oto zároveň dosiahol najlepší čas pretekov - 2:06,570. Na nepopulárnej štvrtej priečke finišoval M.Klimits, za ním P.Dobranský, R.Pástor, S.Nytra, R.Kožušník, R.Gerhát a prvú desiatku uzavrel G.Vangelas.

Kategória nad 600 ccm bola rozdelená pre licenčných a bezlicenčných pretekárov. 9 kôl odjazdených vrámci pretekov tejto triedy bolo ukážkou ostrého tempa od štartu až po šachovnicovú zástavu. Do čela sa okamžite prebojoval Sándor Bitter, ten ale nejazdil v rámci Eres RC a po 5 kolách odstúpil. O celkové prvenstvo si to "rozdali" M.Čermák s T.Svitkom (2:00.499) a Čermo po víťazstve v kvalifikácii triumfoval aj teraz a pred Tomášom mal na cieľovej čiare náskok 0,166 sekundy. Ako tretí z licenčných jazdcov prišiel do cieľa J.Lefan.

Víťazom medzi bezlicenčnými sa stal P.Majer (2:05,865) pred Rastislavom Hlodákom a Branislavom Lopatkom. Ďalší v poradí skončili A.Haberl, M.Silár, J.Kamenický, F.Mini, S.Polák, S.Vaculík a ako desiaty z pretekárov bez licencie finišoval A.Hudec.

Na záver sa dostali k slovu jazdci Rookie´s Cupu, kde s takmer 18 sekundovým náskokom vyhral R.Kudlík (2:14,624). Roman od prvých metrov "ťahal o dušu" a ako sám po pretekoch povedal, po pár kolách sa osamotený už trochu nudil. Takisto druhý A.Hrivnák mal od tretieho J.Cziráka bezpečný odstup 10 sekúnd, za ním prišli do cieľa M.Vydra, Richard Čajkovič, P.Sekera, B.Svrček, R.Šelc, M.Vrťo a na desiatom mieste P.Novák.

Najbližší podnik Eres Racing Cupu sa uskutoční 17. 06. na maďarskom okruhu Hungaroring.