Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

Ducati kontra Aprilie

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Racing
17.02.2009

AKTUALIZOVÁNO ve 12.40 hodin Ovšem v zákulisí to vře, italské továrny Ducati a Aprilia se do sebe pustily, i když zatím né na závodní dráze. Důvodem byl včerejší a dnešní test Aprilie, tedy mimo rámec oficiálních testů na okruhu Phillip Island.

Ital Max Biaggi absolvoval včera na okruhu Phillip Island při posledním testu Aprilie před začátkem mistrovství světa superbiků 2009 s motocyklem Aprilia RSV 4 celkem 91 okruhů. 37-letý Říman se dostal na nejlepší čas, který měl hodnotu 1:33,4 min, jeho týmový kolega a nováček superbiků, japonský jezdec  Shinya Nakano pak odjel 77 absolvovaných kol a nejlepší jeho čas byl 1:33,5 min.

Jen pro srovnání: Troy Bayliss vyhrál v roce 2008 na Phillip Islandu oba dva závody a jeho nejlepší kolo mělo hodnotu 1:32,5.

Tento dodatečný test vyvolal dosti nesouhlasnou odezvu u druhé italské značky Ducati, a šéf továrního týmu Ducati Xerox
Davide Tardozzi dokonce chce vyvolat sezení "U kulatého stolu" s ostatními manažéry superbikových týmu, jak se k tomu postavit....

Druhý den testů: Max Biaggi odjel celkem 57 kol, jeho nejlepší čas byl 1'33 "70, potom měl z neznámých důvodů pád při rychlosti 90 km/h, zůstal naštěstí nezraněn, i když motocykl byl poškozen.

Jeho týmový kolega Shinya Nakano odtestoval dnes celkem 77 kol s nejlepším časem 1'33 "16.

AKTUALITA: První dva závody v zámoří "vypustí" i francouzský GMT-94-Yamaha Team s Davidem Checou.