Závody u nás i v zahraničí v období od 11. února do 17. února 2019.

Dvakrát z krosového světa

16.04.2009

O uplynulém víkendu se jely také dvě MX Grand Prix, v Turecku se poprvé v historii představili jezdci elitních kategorií MX1 a MX2, v britském Hawkstone Parku pak začala sezona pro kategorii MX3.

MX GP Turecka – Istanbul
Turecký Istanbul hostil poprvé v historii závod motokrosové Grand Prix. Na zcela nové trati připravené na soukromém letišti, dominoval v nejprestižnější třídě MX1 italský jezdec Antonio Cairoli, který si zajistil plný bodový počet a tím i postup na průběžné vedoucí místo celkového pořadí šampionátu. Úspěch pro továrnu Yamaha potvrdil vítězstvím ve třídě MX2 mladý americký jezdec Zach Osbourne. V Istanbulu se představila i trojice českých jezdců. Ve třídě MX2 se naši Smitka s Michkem na body sice nedostali, nicméně v kategorii MX1 velmi dobře jezdil Filip Neugebauer, který domů odjížděl s prvními světovými body. Za 17. a 18. místo v jednotlivých rozjížďkách jich vybojoval celkem sedm.

MX3 GP Velké Británie
V britském středisku Hawkstone Park proběhlo úvodní kolo motokrosového Mistrovství světa třídy MX3. Nejlépe do sezony vykročil francouzský jezdec Julien Vanni, který využil nedoléčeného zranění Svena Breugelmanse. Obhájce světového titulu totiž nastoupil s ještě nedoléčeným zraněným zápěstím, což se projevilo především ve druhé jízdě. V ní totiž Breugelmans, po vítězství v úvodní rozjížďce, dojel na sedmém místě. Z našich jezdců cestovali do Británie Martin Žerava a Vojtěch Brumla. Žerava dojel v obou jízdách na 12. pozici, Brumla byl dvakrát dvaadvacátý.