Závody u nás i v zahraničí v období od 17. července do 23. července.

Giacomo Agostini obdrží další celoživotní cenu

Text: Petr Štola; Foto: Kev
30.01.2008

Italská silniční legenda a nejúspěšnější motocyklový závodník všech dob Giacomo Agostini, obdrží další cenu za celoživotní úspěch, kterou mu tentokrát udělí americké sdružení Motorcycle Concours.

Italská legenda a stále nejúspěšnější jezdec Mistrovství světa silničních motocyklů Giacomo Agostini, získal během své kariéry celkem 15 titulů Mistra světa. K tomuto číslu se později dokázal alespoň trochu přiblížit Angel Nieto, otec současného pilota Grand Prix 125 ccm Pabla Nieta a strýc továrního jezdce Suzuki v Mistrovství světa Superbike Fonsi Nieta. Agostini byl během své kariéry nejvíce spjat s továrnou MV Agusta a později s japonskou Yamahou, ovšem ve skutečnosti vyhrál svůj první závod v roce 1963 na motocyklu Moto Morini. Toto vítězství oslnilo zakladatele slavné značky MV Agusta, pana Domenica Agustu, který ihned přijal Agostiniho jako jezdce svého závodního týmu a tím si prakticky na další dekádu zajistil nesčetné množství úspěchů.

Každým rokem je vybrána jedna osoba, která se zapsala do historie motocyklového sportu, aby převzala cenu za své celoživotní dílo. Bronzovou sochu  s názvem „God of Speed™“ převezme Giacomo Agostini 3. května 2008 u příležitosti třetího setkání legend motocyklového sportu na golfovém hřišti Ritz-Carlton, které leží jižně od San Francisca, na pláži Half Moon Bay.