Závody u nás i v zahraničí v období od 11. února do 17. února 2019.

GP Austrálie - závod 125 ccm

Text: Jiří Mikšík, Foto: Derbi Racing
05.10.2008

Vítězem úvodního závodu Grand Prix Austrálie se na okruhu Phillip Island, ležícího jen přes most od Melbourne, stal Francouz Mike di Meglio na továrním motocyklu Derbi z finské stáje Ajo Motorsport a stal se Mistrem světa stopětadvacítek pro 2008.

Na druhém místě dojel dnes Němec Stefan Bradl a stupně vítězů doplnil ještě Maďar Gábor Talmacsi.
Na dalších místech dojel jako čtvrtý Ital Andrea Iannone - všichni na Apriliích, před Španělem Polem Espargarem (Derbi) a dalším Němcem Sandro Cortesem (Aprilia) - který dokonce ze začátku závodu v jednom okamžiku vedl, spadl, ale pokračoval v závodě a dojel si nakonec ještě pro 10 bodů za 6. místo.
V Top ten jsme dále viděli dva španělské mladíky Esteve Rabata jako sedmého, Marca Marqueze osmého v cíli (oba na KTM), Itala Simone Corsiho a Brita Scotta Reddinga.
A do bodů se ve stopětadvacítkách dále dostali Španěl Efren Vazquez (11.) - všichni tři na Apriliích, Ital Lorenzo Zanetti a Španěl Pablo Nieto oba na KTM, jeho krajan Joan Olivé na Derbi - spadl z druhé pozice a konečně Němec Robin Lasser na Aprilii.

V tabulce MS vede tedy Mike di Meglio se ziskem 237 bodů před Stefanem Bradlem (187) a jelikož má náskok 50 bodů a na svém kontě 4x vítězství a 4x druhé místo, tak už může být jen bodově dostižen, ale né předstižen. Němec Bradl totiž vyhrál 2x a 2x byl druhý...Třetí je Ital Corsi se ziskem 183 bodů a čtvrtým ex-mistr světa Maďar Talmacsi - 181 bodů, či-li boj o titul vícemistra je stále ještě otevřený...