Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.

GP Austrálie - závod MotoGP

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati Corse
05.10.2008

Vítězem závodu královské kubatury se stal podle očekávání domácí ex-mistr světa Casey Stoner na továrním motocyklu Ducati, který do závodu odstartoval ze svého už osmého letošního PP a odjel závod systémem start - cíl.

Na druhém místě dojel po skvělé stíhací jízdě novopečený mistr světa Valentino Rossi na Fiat Yamaze, který v úplném závěru závodu - v posledním kole - předjel nakonec třetího v cíli, Nicky Haydena na Repsol Hondě. Velmi dramatický souboj kvarteta jezdců o čtvrté místo v cíli vyhrál nakonec mladý Španěl Jorge Lorenzo s Fiat Yamahou před lišákem Shinyou Nakanem z Japonska na tovární Hondě týmu Fausta Gresiniho, Britem Jamesem Toselandem na Tech3 Yamaze a Italem Andreou Diviziosem na Scot JiR Hondě.

V Top ten třídy MotoGP jsme dále viděli Američana Colina Edwardse na Tech3 Yamaze, Francouze Randy de Puineta na LCR Hondě a italského veterána Lorise Capirossiho na Rizla Suzuki.

Španěl Toni Elias na Alice Ducati byl jedenáctý,  v přímém souboji dvou jezdců na Kawasaki skončil jako dvanáctý domácí Anthony West před Američanem Johnem Hopkinsem - jehož alkoholické extempore v Misanu bylo zatím "ohodnoceno" odebráním akreditací do paddocku pro jeho kumpány -, Francouzem Sylvainem Guintolim s Alice Ducati, který musel už v prvním kole do kačírku - ovšem stejně jako poslední jezdec na bodech, domácí Chris Vermeulen na Rizla Suzuki.

Bez bodů dnes skončili Ital Marco Melandri na tovární Ducati, který dojel šestnáctý a také Španěl Dani Pedrosa - ten spadl hned na začátku závodu a Alex de Angelis - ten ukončil závod po pádu v kole druhém.
.
V tabulce mistrovství světa dva závody před koncem sezóny 2008 vede pochopitelně už nový mistr světa Valentino Rossi - 332 bodů před Caseyem Stonerem (245) a Dani Pedrosou (209).