Závody u nás i v zahraničí v období od 25. března do 31. března 2019.

GP Catalunye závod 125cc

GP Catalunye  závod 125cc
14.06.2009

Vítězem úvodního závodu Grand Prix Catalunye se stal Andrea Iannone, který dnes dopoledne vyhrál závod třídy 125 ccm.

Absolutně fatální chyba rozhodla o vítězi Grand Prix Catalunye třídy 125 ccm. Tuto chybu udělal Julian Simon, který 21 kol jezdil společně s Italem Iannonem ve vedoucí dvojici. Ovšem již při nájezdu do posledního kola se Španěl začal radovat v domnění, že je konec závodu, který vyhrál. Svou chybu si uvědomil až poté, kdy jej předjela druhá skupina. Snažil se ještě zabojovat a alespoň získat pódium, ale ani to se mu nakonec nepodařilo, když o 3. místo přišel jen díky cílové fotografii, která ukázala o 0,001 sekundy dříve v cíli jeho týmového kolegu Sergio Gadeu. Na druhém místě skončil domácí Nicolas Terol, z vítězství se radoval Andrea Iannone, který po chybě Simona celkem s přehledem udržel své první místo.

V celkové klasifikaci šampionátu je na čele Julian Simon (84 bodů), druhý je Bradley Smith (82,5), třetí je Iannone (71,5). Pětici nejlepších doplňuje čtvrtý Gadea (59) a pátý Terol (57,5).

Bohužel již v pátém kole se musel pro technickou závadu své Aprilie se závodem rozloučit jediný český závodník této třídy Lukáš Šembera, který tak i nadále zůstává bez jediného bodu.