Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

GP ČR 125 2. kvalifikace

GP ČR 125  2. kvalifikace
16.08.2008

Déšť zabránil změně výsledků kvalifikace, do závodu z nejvýhodnější pozice tak jde Gabor Talmacsi.

Dnešním vítězem deštivé 2. kvalifikace se stal Ital Raffaele de Rosa, který s motocyklem KTM zajel nejrychlejší kolo za 2:18,227 a o 0,391 sekundy tak porazil dnes druhého Esteve Rabata. Trojici nejrychlejších doplnil Brit Scott Readding.

Výborně si ovšem počínal i náš Karel Pešek, který s časem 2:24,186 skončil dnes na výborném 14. místě. Lukáš Šembera zajel v dešti čas 2:27,360 a ve výsledkové listině to pro něj znamenalo 25. místo. Mimo kvalifikační limit, který ovšem dnes nic neřešil, skončil jak Michal Prášek (2:30,864), tak i Andrea Toušková (2:31,130).

Vzhledem ke včerejším suchým výkonům ovšem platí, že vítězem kvalifikace se stal Maďar Talmacsi, který byl včera nejrychlejší. Všichni naši reprezentanti se do závodu kvalifikovali a tak se můžeme těšit na čtveřici Čechů v závodě Grand Prix.