Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

GP Holandska - Assen, závod 250 ccm

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia
28.06.2008

V dramatickém závodě dvěstěpadesátek, který se jel jak za mokra, tak později i za sucha, vyhrál Španěl Alvaro Bautista na Aprilii před Švýcarem Thomasem Luethim na motocyklu stejné značky a Italem Marcem Simoncellim na Gilere.

Největší souboj se odehrával o třetí místo, o které bojovala celá šestice jezdců. Z ní byl nejlepším už jmenovaný Marco Simoncelli, který tedy skončil jako třetí. Čtvrtý dojel Španěl Alex Debon před svým krajanem Hectorem Barberou a dvojicí jezdců na motocyklech KTM, Hiroshi Aoyamou a Mikou Kalliem - ten má nyní v MS náskok pouze jediného bodu před Simoncellim. V Top ten dále dojeli Yuki Takahashi na Hondě, Roberto Locatelli s Gilerou a také Julian Simon s KTM.

A pro mistrovské body si dále dojeli Hector Faubel jako 11., Ratthapark Wilairot na místě 12., Fabrizio Lai jako 13., Alex Baldolini pro 2 body a ten poslední mistrovský bodík si připsal český jezdec Lukáš Pešek z týmu Auto Kelly - CP na Aprilii LE.

Druhý náš český jezdec Karel Abraham do závodu neodstartoval. Po včerejším pádu - v rychlosti kolem 240 km/h - sice "prošel" ranní lékařskou prohlídkou, absolvoval také warm up, ale pak mu oficielní doktor závodu, dr. Costa start zakázal. Abája absolvoval ještě prohlídku na "CT", ta dopadla naštěstí výborně, ale zítra ho čeká ještě důkladná prohlídka v brněnské úrazové nemocnici. Přejeme Abájovi pochopitelně co nejrychlejší uzdravení a návrat do sedla závodního motocyklu při Grand Prix Německa na Sachsenringu.