Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

GP Itálie - Mugello, závod - 250 ccm

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
01.06.2008

V naší kubatuře vyhrál další Ital, a radost domácích fanoušků byla pochopitelně veliká. Bylo to Marca Simoncelliho na motocyklu Gilera premiérové vítězství ve dvěstěpadesátkách. Druhý skončil zkušený španělský veterán Alex Debon a na stupně vítězů se dostal i třetí Švýcar Thomas Luethi na další tovární Aprilii.

Na čtvrtém místě dokončil dnešní závod vedoucí jezdec šampionátu Mika Kallio na KTM, pátým v cíli byl klasifikován Ital Mattia Pasini (Aprilia) a šesrým další domácí jezdec Roberto Locatelli na dalším motocyklu Gilera.

Skvělé sedmé místo si po třech nulách vyjel brněnský jezdec Karel "Abája" Abraham z českého týmu Cardion AB Motoracing na Aprilii RSW - LE. Ten byl ze začátku závodu na 16. místě, postupně se však probojovával dopředu a v cíli tak vyrovnal své nejlepší umístění, které letos zaznamenal hned v úvodním Qataru. Srdečně gratulujeme k zisku 9 bodů.

V Top ten dnes dojeli ještě Hiroshi Aoyama na KTM, Alex Espargaro na druhé Aprilii LE a Ratthapark Wilaroit na Hondě.

V bodech jsem pak zaznamenali také Španěla Juliana Simona s KTM, Itala Alexe Baldoliniho na Aprilii, Brita Eugena Lavertyho, dalšího Itala Fabrizia Laie a také Maďara Igora Totha - všichni na Apriliích.

Druhý náš jezdec Lukáš Pešek z českého týmu Auto Kelly - CP s Aprilií LE výborně odstartoval, držel si pozici mezi 4. a 6. místem, pak mu však podklouzlo přední kolo a bylo bohužel po nadějích na skvělé umístění.

Vůbec první pozice byla dnes jak zakletá, ať už to byl ze začátku vedoucí Alvaro Bautista, tak i později další Španěl Héctor Barbera, ani jeden z nich neviděl šachovnicový praporek.