Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.

GP Japonska - Motegi MotoGP, pátek

Text: Jiří Mikšík, Foto: Fiat Yamaha
24.04.2009

Mistr světa Valentino Rossi na motocyklu Fiat Yamaha byl nejrychlejším mužem úvodu královské kubatury na okruhu Twin Ring v Motegi, když své nejrychlejší kolo zajel za 1.48.545.

O pouhých 0,056 skončil dnes jako druhý vítěz úvodního závodu z Kataru, Australan Casey Stoner na Ducati, který ještě 10 minut před koncem tréninku vedl o 0,7 sekundy před Lorenzem, ale Valentino Rossi ve svém úplně posledním kole se přece jen dostal na špici časové tabulky. Třetím byl potom Rossiho stájový kolega Jorge Lorenzo ze Španělska (+ 0.420).

Odstupy ostatních jezdců jsou ovšem už hodně velké a jen napovídají o tom, že Rossi a Stoner jezdí na úplně jiném „levelu“. Smůlu měl Fin Mika Kallio, který měl pád, zůstal ale naštěstí nezraněn.