Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

GP Japonska MotoGP

28.09.2008

57 865 diváků sledovalo závod prestižní kategorie MotoGP, který vyhrál Valentino Rossi, jenž se tak stal již jistým Mistrem světa letošního roku.

Poosmé se raduje Valentino Rossi ze světového titulu, když dnes v japonském Motegi nedal nikomu ze svých soupeřů šanci zvrátit stav v celkové klasifikaci. Snad až velmi lehce dokázal Rossi zvítězil v závodě, ve kterém přijel na druhém místě Australan Casey Stoner. Třetí skončil španělský jezdec Dani Pedrosa, jenž udržel za svými zády ve druhé polovině závodu skvěle jezdícího Jorge Lorenza. Pětici nejlepších doplnil Nicky Hayden, jenž zase dokázal v závěru čelit ataku skupině jezdců.

Tuto skupinu přivedl do cíle na šesté pozici Loris Capirossi, jenž tak po třech letech, kdy v Motegi vždy zvítězil, nezískal tentokrát ani umístění na stupních vítězů. Jen tři desetiny sekundy za Capirossim přijel do cíle Colin Edwards, jehož o další ani ne jednu desetinu následoval domácí Shinya Nakano. Posledním ve skupině byl s dalšími dvěma desetinami ztráty nakonec devátý Andrea Dovizioso. Desítku nejlepších uzavřel John Hopkins.

Na čele průběžné klasifikace MotoGP je stále Valenino Rossi (312 bodů), který již nemůže být předstižen. Na druhém místě je Casey Stoner (220), jenž má na třetího Dani Pedrosu (209) náskok 11 bodů. Čtvrtá pozice nadále patří letošnímu nejlepšímu nováčkovi Jorge Lorenzovi (169), pětici nejlepších doplňuje Andrea Dovizioso (136).

Dalším závodem Grand Prix bude již příští víkend Grand Prix Austrálie, která se koná na tradičním místě Phillip Island.