Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.

GP Malajsi 125 závod

GP Malajsi 125  závod
19.10.2008

Vítězem úvodního závodu malajsijské Grand Prix se stal maďarský jezdec Gabor Talmacsi.

Dominantním způsobem zvítězil v závodě nejslabší třídy již jistý neúspěšný obhájce loňského titulu Gabor Talmacsi z Maďarska, který se nejprve společně s Italem Iannonnem utrhl pronásledovatelům. Po vytvoření dostatečného náskoku se odpoutal Talmacsi i od Iannonneho, jenž pravděpodobně po technických problémech, či problému s pneumatikou, skončil hluboko v poli poražených.

Na druhém místě skončil Brit Bradley Smith, kterého následoval v závodě třetí Simone Corsi, jenž v hezkém souboji tříčlenné skupiny rozhodl o svém vítězství až na samotné cílové čáře. Čtvrté místo si připsal Sandro Cortese, jemuž první letošní pódium uteklo o pouhých 0,029 sekundy. Pětici nejlepších uzavřel letošní Mistr světa Mike di Meglio.

V celkové klasifikaci nadále vede Francouz Di Meglio (248 bodů), druhý  je nyní Gabor Talmacsi (206) a třetí Simone Corsi (200). Stefan Bradl (187), jenž dnes po problému s motocyklem závod nedokončil, klesl na čtvrté místo. Pátý je Nicolas Terol (156).