Závody u nás i v zahraničí v období od 25. března do 31. března 2019.

GP Misano - 125 ccm, závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia
31.08.2008

Maďar Gábor Talmacsi vyhrál Grand Prix San Marina ve stopětadvacítkách před Britem Bradley Smithem a domácím Italem Simone Corsim, všichni na továrních motocyklech Aprilia RSA.

Jako čtrvrtý dojel překvapivě mladý Španěl Marc Marquez na KTM před svým krajanem Nicolou Terolem a Italem Andreou Iannonem. Sedmý pak byl klasifikován Němec Sandro Cortese (všichni Aprilia) před Švýcarem Dominique Agertererem (Derbi), Španělem Esteve Rabatem (KTM) a Španělem Sergio Gadeou (Aprilia). Do bodů dále ještě dnes dojeli Španělé Efren Vazquez - Aprilia (11.) a Joan Olive - Derbi (12.) - ten bojoval až do cíle o třetí místo s Corsim, v poslední zatáčce ale vlastní vinou spadl a nakonec si přece jen dojel aspoň pro 5 bodů. Rakušan Michael Ranseder - Aprilia dojel jako 13., Brit Danny Webb - Aprilia 14., a s "wild card" startující Němec Jonas Folger - KTM - 15.

Maďar Gabor Talmacsi vedl od začátku závodu prakticky až do konce, s vyjímkou okamžiku, když si 12 kol před koncem špatně přeřadil a na 4 kola se dostal do čela přechodně Bradley Smith. Mistr světa Talmacsi si ziskem 25 bodů hodně polepšil v mistrovské tabulce, neboť:

Vedoucí jezdec šampionátu Francouz Mike Di Meglio spadl 9 kol před koncem ze 3. pozice, o kolo později pak ukončil své působení v závodě vítěz z Brna, Němec Stefan Bradl z 5. místa.

V tabulce MS vede tedy Mike Di Meglio ziskem 186 bodů před Simone Corsim (158), Talmacsim (147) a Bradlem (126).