Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.

GP Misano - MotoGP, QP

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati Corse
30.08.2008

Úřadující mistr světa Casey Stoner z Austrálie na továrním motocyklu Ducati získal sedmé Pole position v řadě.

Australan Casey Stoner vyhrál kvalifikaci MotoGP v Misanu, když časem 1:33,378 porazil Itala Valentina Rossiho o celých 0,510 sekundy. Do první řady se dostal ještě dnes třetí Španěl Jorge Lorenzo - oba na Fiat Yamaze.

Druhou řadu startovního roštu vytvoří dnes na čtvrtém místě skončivší Francouz Randy de Puniet na LCR Hondě, dále pátý Toni Elias ze Španělska na Alice Ducati a na šestém místě startovního roštu bude stát další Španěl Dani Pedrosa na tovární Repsol Hondě.

Tu třetí řadu si pak vyjeli na sedmém místě Australan Chris Vermeulen s Rizla Suzuki, na osmém místě pak Japonec Shinya Nakano s tovární Hondou v barvách týmu Fausta Gresiniho a devátý Brit James Toseland.

Top ten pak dnes doplnil desátý Američan Colin Edwards, oba posledně jmenovaní pochopitelně na motocyklech Tech3 Yamaha, s kterým budou ve čtvrté řadě stát ještě italský veterán Loris Capirossi se Suzuki a Francouz Sylvain Guintoli na Alice Ducati.

Pátou řadu startovního roštu si pak vyjeli pouze Italové, tedy Alex de Angelis na Gresini Hondě, Andrea Dovizioso na Scot JIR Hondě a Marco Melandri na tovární Ducati.

A konečně v poslední řadě uvidíme ex-mistra světa Američana Nicky Haydena na tovární Repsol Hondě a dále obě Kawasaki pilotované dalším Američanem Johnem Hopkinsem a Australanem Anthony Westem.

Všichni čtyři piloti na motocyklech Yamaha, tedy Rossi, Lorenzo, Edwards a Toseland byli potrestáni po kvalifikaci pokutou 1000 dolarů (ca 600 Euro), neboť okamžitě po odmávnutí šachovnicovým praporkem si zkoušeli start. Tím porušili Artikel 1.21.16, neboť tento pozměněný paragraf ze 16. července 2007 dovoluje ve třídě MotoGP zkoušet startovní manévr až po úplném ukončení celé kvalifikace.