Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.

GP Qatar 125 ccm

GP Qatar  125 ccm
09.03.2008

Sergio Gadea zvítězil v Grand Prix Kataru, na druhém místě dojel Joan Olive, třetí byl hodně překvapivě Stefan Bradl.

Závodu nejslabší třídy vévodila bitva sedmičlenné skupiny, ve které byli Talmacsi, Gadea, Olive, Webb, De Rosa, Redding a Di Meglio. Jako první se z této skupiny začal vytrácet nováček letošního šampionátu Scott Redding. Jako druhý se s poruchou musel vzdálit Mistr světa Gabor Talmacsi, a když Raffaele De Rosa nedobrzdil a po kontaktu s motocyklem Joana Oliveho havaroval, zbyla vpředu čtveřice jezdců, ze které se vzápětí vypravil pro vítězství Španěl Sergio Gadea. Ten si také nakonec připsal své druhé vítězství v kariéře, když druhého Joana Oliveho porazil o 0,932 sekundy.

Zajímavý průběh měl ovšem souboj o třetí místo. Do něj se totiž zapojil i Němec Stefan Bradl, který po špatném úvodu celý závod likvidoval desetinku za desetinkou a v předposledním kole již byl platným členem této skupiny. Ve skupince jel vedle Bradla i Mike di Meglio a mladý Scott Redding, jenž v závěru opět chytil ztracený dech. Zdálo se, že Bradl na to nebude mít, jenže on si zkušeně najel do poslední zatáčky v závětří svých soupeřů a na dlouhé cílové rovince dokázal využít výkon své Aprilie a třetí pozici získat o 0,111 sekundy před čtvrtým Di Megliem. Scott Redding si z premiéry v Grand Prix odnáší páté místo.

Smutnými hrdiny tohoto závodu bych nazval továrnu KTM, která měla svého nejlepšího jezdce až na 18. místě (Nieto), ale především Gabora Talmacsiho a Bradley Smitha. Talma poté, co z první pozice musel kvůli prozatím neidentifikovatelnému problému polevit, dokončil závod nakonec na 12. místě. Ještě hůře dopadl vítěz kvalifikace Bradley Smith, který sice skvěle odstartoval a jezdil na čele závodu, pak ovšem jako kdyby se vrátil loňský ďábel, který provázel tým Polaris World a jejich Mattiu Pasiniho. Bradley Smit totiž začal propadal startovním polem až na konečné 16. místo, když v závodě jezdil v jednu chvíli dokonce až devatenáctý. Dle pohledu na neklidnou jízdu bych se přikláněl k špatně nastavenému pérování předního kola, se kterým měl Smith problémy již v dnešním warm upu.