Závody u nás i v zahraničí v období od 13. listopadu do 19. listopadu.

GP Qatar MotoGP

GP Qatar  MotoGP
09.03.2008

Casey Stoner zvítězil v zahajovacím závodě MotoGP 2008, na druhém místě dojel nováček a poleman Jorge Lorenzo. Třetí byl Daniel Pedrosa.

Casey Stoner vykročil za obhajobou titulu vítězstvím v zahajovacím závodě letošní sezóny. V závodě, který narozdíl od několika loňských představení byl tentokrát opravdu skvělou podívanou, dojel na druhém místě Jorge Lorenzo. Třetí místo obsadil Daniel Pedrosa.

Souboj o čtvrtou pozici pro sebe rozhodl, po naprosto vynikajícím souboji v posledním, kole Andrea Dovizioso, který až na cílové čáře definitivně odsunul na pátou pozici Valentina Rossiho (rozdíl mezi jezdci pouhých 0,017 sec.). Pro šestou pozici si v prvním závodě MotoGP dojel nováček James Toseland, za kterým přijel s drobnou ztrátou jeho týmový kolega Colin Edwards.

Se ztrátou dalších více jak sedmnácti sekund dojel na osmé pozici novaček u Suzuki, ale jinak velmi zkušený Loris Capirosssi, jenž udržel za svými zády v posledních kolech mocně finišujícího Randy de Punieta. Desítku nejlepších poté doplnil Nicky Hayden, který do cíle přivezl dalších pět sekund ztráty.