Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

GP Španělska MotoGP

03.05.2009

Hlavní závod španělské Grand Prix, tedy závod třídy MotoGP, měl svého vítěze v podobě Valentina Rossiho, jenž tak zapříčinil to, že španělská hymna byla dnes v Jerezu hraná pouze při slavnostním zahájení závodů.

Domácí Dani Pedrosa šel do čela závodu třídy MotoGP, kde vydržel až do 17. kola. V něm jej předjel mocně stahující Valentino Rossi, který se k domácí hvězdě dostával po desetinkách. Ital ihned nasadil na trhák, který se mu také podařil. Během dvou kol si vytvořil drobný náskok, který postupně proměnil v bezmála tři sekundy v cíli.

Za druhým Pedrosou zuřila v závěru bitva o třetí místo. Casey Stoner si toto místo hlídal, před stahujícím Jorge Lorenzem. Ovšem pád španělského jezdce ukončil šance v té době vedoucího jezdce šampionátu.

Za osamoceným Randy de Punietem, který nakonec přijel na čtvrtém místě, si pro top five dojel opět skvěle jezdící Marco Melandri, jenž za svými zády udržel šestého Lorise capirossiho a sedmého Colina Edwardse. Po chybě v úvodu závodu dojel na osmé pozici Andrea Dovizioso. Devátý skončil Toni Elias, který nabral dalších osm sekund ztráty. Desítku nejlepších uzavřel Chris Vermeulen.

Na čele šampionátu je nyní Valentino Rossi, který má po Jerezu 65 bodů. Druhý je Casey Stoner, jenž na Rossiho ztrácí 11 bodů. Třetí je Jorge Lorenzo se stejně body jako čtvrtý Daniel Pedrosa (41). Pětici nejlepších uzavírá Andrea Dovizioso (30)

1.- Valentino Rossi (ITA-Yamaha) 27 kol / 45:18,557