Závody u nás i v zahraničí v období od 25. března do 31. března 2019.

GP Valencie - závod 125 ccm

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Corse
26.10.2008

Vítězem posledního závodu letošní sezóny stopětadvacítek se stal Ital Simone Corsi z týmu Sito Ponse Jack & Jones WRB na Aprilii před týmovým kolegou Nicolasem Terolem ze Španělska a mistrem světa Mike di Megliem z Francie na Derbi, který v předposledním kolem po malé jezdecké chybičce skončil až jako třetí.O titulu vícemistra světa pro rok 2008 se rozhodlo ovšem už dříve. Ve 3. kole spadl Němec Stefan Bradl a vzal s sebou i hodně naštvaného domácího Sergio Gadeu a o pět kol později už chyběl i loňský mistr světa a muž startující z PP, tedy Maďar Gabor Talmacsi a tak byla cesta pro Corsiho doslova otevřená. Mistrem světa se tedy stal už dříve Mike Di Meglio před Corsim, Talmacsim a Bradlem.Za trojicí na stupních vítězů skončil jako čtvrtý Bradley Smith z Velké Británie a pátým, tedy opět bez premiérového podia, skončil Němec Sandro Cortese. Šestým dojel Ital Andrea Iannone - všichni na Apriliích, sedmým pak Japonec Tomoyoshi Koyama - který hledá stále ještě angažmá pro rok 2009 a zde jel na \"wild card\". Za ním pak dojel mladý Brit Scott Redding na Aprilii a dále dvě KTM, té první pilotované ve svém posledním závodě kariéry vůbec Pablem Nietem - ten totiž bude od příští sezóny manažérem Sete Gibernaua v novém týmu Onde 2000 Ducati. A Top 10 pak dokompletoval Španěl Esteve Rabat.V bodech v dnešním finálovém závodě dále dojeli Ital Lorenzo Zanetti - KTM, Španěl Efren Vazquez, mladý italský talent Lorenzo Savadori - oba na Apriliích a s čínským motocyklem Loncin (2 roky stará Malagutti) Francouz Alexis Masbou a konečně Španěl Enrique Jerez s motocyklem po Koyamovi, tedy KTM.