Závody u nás i v zahraničí v období od 11. března do 17. března 2019.

GP Valencie - závod 250 ccm

Text: Jiří Mikšík, Foto: Gilera Metis
26.10.2008

Mistr světa Marco Simoncelli z Itálie na továrním motocyklu Gilera se stal vítězem závěrečného závodu dvěstěpadesátek sezóny 2008. Na druhém místě skončil ve svém posledním závodě této kubatury Japonec Yuki Takahashi s Hondou a třetím byl s obrovským štěstím domácí Alvaro Bautista. Ve svém posledním závodě kariéry dojel jako čtvrtý Ital Roberto Locatelli - bývalý mistr světa třídy 125 ccm - na Gilere, pátým pak byl Japonec Hiroshi Aoyama s KTM - byl to poslední start KTM v seriálu Grand Prix, šestým pak Španěl Hector Faubel s Aprilii.V Top 10 dále dojeli jeho krajan Aleix Espargaro s další Aprilií, opět výborný Ratthapark Wilairot z Thajska na Hondě, Ital Mattia Pasini na tovární Aprilii a konečně Švýcar Thomas Lüthi na motocyklu stejné značky a kvality.Fin Mika Kallio se rozloučil se třídou 250 ccm 11. místem, kdy do posledního kola bojoval se Simoncellim o vítězství, ale spadl... A za ním v bodech byli dále Ital Alex Baldolini - Aprilia jako 12., Maďar Imre Toth na Barberově tovární Aprilii 13., Španěl Daniel Arcas na Aprilii 14. a konečně Ital Simone Grotzkyj na Gilere jako 15.Z českých jezdců dojel Karel Abraham ze stáje Cardion AB Motoracing na místě 17., když hned ze začátku závodu, tedy v 1. kole, po kolizi se Sandim skončil v kačírku a tento závod už byl pak pro něho bohužel o ničem! Druhý český jezdec Lukáš Pešek z týmu Auto Kelly - CP začal výborně, jezdil na 11. pozici, ale ve 13. kole spadl...