Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.

GP Valencie - závod MotoGP

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati Corse
26.10.2008

Ex-mistr světa Casey Stoner z Austrálie na továrním motocyklu Ducati se stal vítězem posledního závodu královské kubatury MotoGP sezóny 2008 a to systémem PP - start - cíl. Druhým byl domácí Dani Pedrosa na tovární Hondě Repsol a třetím pak nový mistr světa Valentino Rossi na Fiat Yamaze. Čtvrtý dojel Ital Andrea Dovizioso na Scot JiR Hondě z Itálie před Američanem Nicky Haydenem ve svém posledním startu na tovární Repsol Hondě, jeho krajanem Colinem Edwardsem na Tech3 Yamaze a s kubaturou MotoGP se loučícím Japoncem Shinyou Nakanem na tovární Hondě v barvách týmu San Carlo Gresini. V Top 10 dnešního finále třídy MotoGP ještě dojeli domácí Jorge Lorenzo na další Fiat Yamaze, italský veterán Loris Capirossi s Rizla Suzuki, a také Alexe de Angelise ze San Marina na Gresini Hondě. V bodech jsme dnes dále viděli Brita Jamese Toselanda na Tech3 Yamaze, s MotoGP se rovněž loučícím Francouzem Sylvainem Guintolim na Alice Ducati, Australana Chrise Vermeulena s Rizla Suzuki,Američana Johna Hopkinse s Kawasaki a konečně Francouze Randy de Puineta s LCR Hondou.Dnešní závod ovšem dojelo celkem všech 18 pilotů, na místě 16. dokončil závod s Ducati se loučící Ital Marco Melandri s továrním motocyklem této značky - jezdící hodně dlouho dokonce v Top 10, na 17. Australan Anthony West s Kawasaki a konečně jako 18. domácí Toni Elias na Alice Ducati.