Závody u nás i v zahraničí v období od 12. února do 18. února.

Gregorio Lavilla potvrzuje své zkušenosti

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda
10.04.2008

Po čtyřech letech je Gregorio Lavilla znovu nazpět v mistrovství světa superbiků. Španělský jezdec jezdil tento šampionát pravidelně v letech 1998 až 2003, kdy se také nejlépe umístil celkově, jako pátý, když jezdil polotovární motocykl Suzuki ve stáji Alstare Corona.

V roce 2005 vkročil do BSB a opravdu senzačně. Hned v tomto roce vyhrál titul a v dalších dvou letech skončil v konečném pořadí jako třetí a čtvrtý.

V letošní sezóně je tedy zkušený Gregorio Lavilla nazpět. A poprvé ve Valencii měl k dispozici aktuelní materiál letošního roku, předtím se musel spokojit s Hondou CBR1000RR loňského výrobního data. Přesto dokázal tento španělský jezdec ve všech 6 letošních jízdách bodovat, což znamená, že je v průběžném pořadí druhým nejlepším jezdcem na Hondě (za Carlosem Checou).

A ve Valencii se mu na novém motocyklu zatím dařilo letos nejlépe. A to zde chyběl na oficielních testech. V první jízdě dojel jako 7., se ztrátou pouhých 13 sekund na šťastného vítěze Lanziho, ve druhé jízdě skončil jako 11., když na vítězného Hagu mu chybělo 18 vteřin. Přičemž například jeho značkoví kolegové dopadli podstatně hůře, mladý Kenan Sofuglu (15, +25 Sek.) nebo Karl Muggeridge (20, +35 Sek.).

A tak má v Tarragoně žijící Lavilla na svém kontě celkem 32 bodů, je průběžně 11., a na Top ten mu chybí 5 bodů, desáté místo zatím patří továrnímu jezdci Ducati Xerox, Michelu Fabriziovi..

"Byl to tvrdý víkend, trénink byl těžší než samotné závody. Superpole jsem nestihl jen o tisícinu sekundy, a na Pole position mně chyběla necelá vteřina (+0,963). Ale je to prostě MS, každý rok tvrdší a nabitější", zlobil se Lavilla, kvůli nepříliš dobré startovací pozici. "Máme velmi dobrý setup, když jedu s opotřebovanými pneumatikami. Ale ještě nám něco chybí, abych byl rychlý i s kvalifikačními gumami. Přesto mám dojem, že proti konkurenci ztrácíme ve výjezdu ze zatáček. Nemáme sice na vítězství, ale až poznáme pořádně nový motocykl, tak budeme hodně dobří", říká sebevědomě černý kůň letošního šampionátu.