Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.

Holubec testoval novou motorku

Text: Petr Štola; foto: archív T. Holubce
24.03.2008

Tomáš Holubec absolvoval první ostré seznámení s novým motocyklem Yamaha YZF R6. Jednodenní test proběhl na okruhu Pannoniaring, kde Tomáš v rámci ježdění s agenturou Mike Wohner dokonce vyhrál závod šestistovek.

Jednodenní testování, které bylo zaměřené na základní nastavení nového motocyklu Yamaha YZF R6, absolvoval motocyklový závodník Tomáš Holubec na maďarské půdě. V rámci tréninku agentury Mike Wohner se krkonošský jezdec svezl na okruhu Pannoniaring. Během čtvrtka zde najezdil přes 250 kilometrů, mezi kterými byl i společný závod litrových a šestiskovkových motocyklů. Tomáš se do tohoto závodu kvalifikoval jako nejlepší jezdec se šestistovkou a jako čtvrtý celkově. Závod poté dokončil jako první mezi šestistovkaři, když na druhého jezdce stejné kategorie měl v cíli náskok více jak 1:30 minuty.

Tomáš Holubec:

“Mám za sebou první testování na nové Yamaze. V Pannonii jsem měl předplacený čtvrteční den s agenturou Mike Wohner. Bohužel bylo chladné počasí, ráno jen sedm stupňů, ale neváhal jsem a vyrazil na trať. První metry jsem se seznamoval s motocyklem, pak se ještě nastavovaly stupačky, řidítka a páčky. Snažil jsem se najet co nejvíce kilometrů. Motorka je o kus více ovladatelnější, v zatáčkách se mi s ní jede lépe a zdá se i silnější. Během volných jízd byla i kvalifikace, kde jsem zajel čas 2:06. Odpoledne byl závod za slunečného počasí. Startoval jsem z třetího místa a prvních deset motorek bylo litrových. Byla to velice zajímavá zkušenost. V zatáčkách jsem předjížděl silnější motorky a na rovině zase naopak. Nakonec jsem dokázal s novým motocyklem zajet čas 2:04,8. I přes chladné počasí a první testování jsem velice spokojen. Najezdil jsem kolem 260 km a myslím, že mi motocykl padl do ruky. Na testování jsem se tak soustředil, že jsem ani nepostřehl, že se mnou na dráze jezdí Michael Schumacher. Už se moc těším na další testování, které mám naplánované na 11. - 13. dubna v chorvatské Rijece.“