Závody u nás i v zahraničí v období od 25. března do 31. března 2019.

IDM - Nürburgring , neděle

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
01.06.2008

Kompletním pořadem na populárním okruhu Nürburgring byl ukončen třetí víkend mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů. A na startu nechyběli pochopitelně ani čeští jezdci a také Markéta Janáková.

V supersportech byla dnes po sobotním podvečerním závodě na pořadu druhá jízda. V ní se, stejně jako včera, nejvíce dařilo Ondřeji Ježkovi na Kawasaki, který dojel na 9. místě. Vyhrál Rus Vladimír Ivanov na Yamaze před domácím jezdcem Philippem Hafenegerem na Triumphu a Francouzem Sebastienem Dissem na Kawasaki. Z dalších českých jezdců dojel Michal Šembera na Hondě jako 21. a Markéta Janáková na Suzuki 29. Patrik Vostárek s Hondou a ani Michal Filla na Yamaze šachovnicovou vlajku bohužel neviděli.

V průběžné klasifikaci šampionátu po 6 odjetých jízdách je z našich jezdců na tom nejlépe Ondřej Ježek na 10. místě (34 bodů), Michal Filla je zatím 13. (26 bodů) a Patrik Vostárek 18. (9 bodů).

Ve stopětadvacítkách si vedl dobře Karel Pešek na Aprilii, který dojel jako 12., Karel Májek na Hondě skončil dnes 20., Ladislav Chmelík s Hondou dojel 23. a konečně Ervín Krajčovič na motocyklu stejné značky 26. Vyhrál Němec Marcel Schrotter na Hondě před Nizozemcem Joeyem Litjensem a dalším domácím jezdcem Marvinem Fritzem - oba na motocyklu Seel.

V průběžné klasifikaci třídy do 125 ccm je pražský Karel Pešek ziskem 18 bodů na 9. místě.

A konečně v superbicích vyhrál 1. jízdu Rakušan Martin Bauer (Honda) před svým krajanem Andy Meklauem a Belgičanem Wernerem Daemenem (oba Suzuki). Český jezdec Michal Drobný na Suzuki dojel do cíle 29., Viktor Noss s Yamahou závod nedokončil. A mnohonásobný ex-mistr světa automobilové formule 1 Michael Schumacher dovezl svou Hondu do cíle jako 22.

Ve druhém závodě superbiků vyhrál opět už letos pošesté ze šesti závodů Martin Bauer, a jezdci na druhém a třetím místě si pořadí prohodili, Werner Daemen skončil druhý a Andy Meklau třetí. Z našich jezdců Noss nestartoval a Drobný, stejně jako "Schumi" závod nedokončil.