Závody u nás i v zahraničí v období od 11. listopadu do 17. listopadu 2019.

IDM - Nürburgring, sobota

Text: Jiří Mikšík, Foto: IDM a Petr Štola
31.05.2008

Celé dopoledne ležela na okruhu taková mlha, že se vůbec netrénovalo. Dokonce se uvažovalo o tom, že pokud mlha neustoupí, tak se pro umístění na startovním roštu bude započítávat Warm up. Pak se počasí přece jen umoudřilo, nejen že se trénovalo už na suchu, ale supersporty odjely už i svůj první závod a to také na suchu.

V závodě se z našich 5 zástupců nejvíce dařilo Ondrovi Ježkovi s Kawasaki, který po velkém souboji s Kevinem Wahrem na Hondě (7. místo) a dalším našim jezdcem Patrikem Vostárkem s Hondou (8. místo) skončil v cíli na místě 6. Další náš jezdec Michal Filla (Yamaha) dojel jako 12., na 16. místě skončil potom Michal Šembera (Honda) a konečně jako 31. dojela Markéta Janáková (Suzuki).

Závod vyhrál domácí suverén této třídy Arno Tode na Triumphu před Belgičanem Didierem van Keymeulenem (Suzuki) - ten ale jako host v IDM neboduje (všichni ostatní se tak posunují v seriálu IDM o jedno místo dopředu) a Francouzem Sebastienem Dissem na Kawasaki.

V průběžné klasifikaci po 5 absolvovaných jízdách se oba naši jezdci Michal Filla a Ondřej Ježek dělí se ziskem 26 bodů o 10. místo.

Do zítřejšího závodu stopětadvacítek odstartuje Karel Pešek z výborné 6. pozice, David Látr skončil v kvalifikaci 20., Karel Májek 26., Ladislav Chmelík 29. a Ervín Krajčovič jako 35.

A konečně v superbicích patří Viktoru Nossovi 37. pozice a Michalu Drobnému místo 44.

A jen pro zajímavost, automobilový ex-šampión Michal Schumacher obsadil v odpolední kvalifikaci (ta dopolední se kvůli počasí, stejně jako v jiných kubaturách, nejela) místo 25.