Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

IDM - Oschersleben, sobota

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
17.05.2008

Z našich byl dnes nejlepší Michal Filla na Yamaze, skončil v prvním závodě supersportů jako 10., Ondra Ježek na Kawasaki pak dojel 13. a Markéta Janáková se Suzuki 29. Další Čech Patrik Vostárek do závodu kvůli nemoci vůbec neodstartoval, když mu v kvalifikaci patřila 33. pozice. A Michael Schumacher \"prokaučoval\", co se prokaučovat dalo a vyjede ??? do závodu z poslední řady startovního roštu.

Značně proměnlivé počasí provázelo sobotní kvalifikace a také první závod supersportů v Motorsport Areně nedaleko Magdeburgu.

Premíéra Michaela Schumachera v IDM v dnešní kvalifikaci se moc nepovedla, tak dlouho čekal 7-násobný šampión Formule 1 až trať uschne, až byl konec kvalifikace a on skončil bez jediného měřeného kola...! A tak byl automobilový šampión klasifikován až na 37. místě časem 1.47.978 (z dopolední mokré kvalifikace), když za ním skončili pouze náš Petr Čermák - Yamaha (38. - 1.49.476) a Dán Rasmussen - Kawasaki (39. - 1.50.379). Z dalších našich jezdců v této třídě obsadili v kvalifikaci 29. místo Miloš Čihák - Suzuki (1.38.540) a 33. místo Viktor Noss - Yamaha (1.40.360). Pole position superbiků patří Schumacherovu týmovému kolegovi Martinu Bauerovi z Rakousko - Honda, časem 1.29.134.

V kvalifikaci stopětadvacítek byl nejrychlejším Nizozemec Joey Litjens na Seelu časem 1.34.930. Z našich byl nejlepším Lukáš Šembera na Aprilii (11. - 1.38.221), z dalších českých jezdců dále skončili Karel Pešek - Aprilia (16. - 1.38.896), Karel Májek - Honda (34. - 1.43.520), Ladislav Chmelík - Honda (36. - 1.44.883). Poslední náš jezdec v této třídě, Ervín Krajčovič - Honda, se do závodu nekvalifikoval (1.51.469).

V dnešním závodě supersportů jezdil výborně Michal Filla (10. pozice na gridu), ten dojel dnes se svou Yamahu v Top ten. Ondra Ježek jezdil zpočátku kolem 20. místa, až začala trať osychat, tak se probojoval až na 13. místo v cíli. Brněnský jezdec měl smůlu ve druhé kvalifikaci. Když začala trať konečně usychat a všichni se zlepšovali, tak musel kvůli vadné zadní pneumatice do boxu (tlak pouhých 1,7) a už se nedokázal zlepšit.

Závod vyhrál domácí Jesco Guenther před svým krajanem Arno Todem - oba na motocyklech Triumph Daytona a třetím na stupních vítězů byl další Němec, Herbert Kaufmann na Suzuki.