Závody u nás i v zahraničí v období od 7. října do 13. října 2019.

Indi Racing na Pannoniaringu

Tisková zpráva Indi Racing Teamu
28.05.2008

Tisková zpráva týmu Indi Racing vám přiblíží průběh závodního víkendu na okruhu Pannoniaring z pohledu tohoto týmu.

Na okruh jsme dorazili už ve středu, a ve čtvrtek se zúčastnili volných tréninků. Michal „Indi“ Dokoupil #23 tak najezdil na okruhu pár kilometrů navíc, které nám chybí ze zimní přípravy. Na místě i tak už bylo mnoho závodníků a konkurence byla veliká, kolem sedmdesáti jezdců jen ve třídě SuperStock600. V noci dorazil Jan Halbich, aby se v pátek při dalším volném ježdění mohl zaměřit na nastavení podvozku a celkové přípravě motocyklu.  První časy se pohybovaly kolem 2:6.0, a postupně Michal stáhl během dalšího dne jednu vteřinu.  Podvozek fungoval výborně a tak si Michal zkoušel najíždět stopu a brzdné body.  Během kvalifikací Indi stáhl další vteřinu a konečná startovní listina ho tak určila na 30. pozici na startu, tedy osmá řada. Během nedělního warm-upu bylo nutné vyzkoušet nový převod, na kterém se tým domluvil kvůli větší síle motocyklu a vyšší maximální rychlosti na cílové rovince.  Start se Indimu jako obvykle velmi podařil a ihned se dostal o více jak tři řady dopředu. Během závodu se začal malinko propadat i přes snahu udržet si pozici. Později se ustálil na 18. pozici, o kterou musel také velmi bojovat hlavně na rovinkách a na výjezdech ze zatáček. Toto místo mu nakonec celkově zůstalo a z Čechů si může připsat bodové ohodnocení za sedmé místo. Čas si v závodě vylepšil na 2:2:822. Po závodě mechanici znovu zkontrolovali celý motocykl a přišli na zabrzděné přední kolo, problém byl v přehřátých brzdách, kdy se pístky ve třmenech přestaly vracet a brzdové desky tak permanentně kolo přibrzďovaly.

Michal „Indi“ Dokoupil #23:

Při trénincích a během kvalifikace jsem se snažil hlavně najít dobrou stopu pro předjíždění a učil se jít co nejpozději na brzdy. S podvozkem jsem byl velmi spokojen, jen mi přestaly vycházet kvalty a motocykl neměl na některých místech sílu, jakou bych potřeboval, proto jsme změnili na nedělní závod převod, což se osvědčilo a v závodě jsem porychlil. Start mi skvěle vyšel a já se dostal dopředu. Cítil jsem ale, jak mi motorka na rovinkách nejede tak jako ostatním. Na začátku byl soupeř kus za mnou a ke konci už téměř přede mnou.  Snažil jsem se tím pádem o ještě rychlejší nálety do zatáček a o co nejpozdější brzdy a udržet si tak pozici na které jsem byl. Po závodě jsem se dověděl od mechaniků o problému s přibrzděným kolem a tak jsem rád za umístění, jaké jsem si v tak velké konkurenci vybojoval.“