Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Jakub Smrž dvakrát čtvrtý

22.06.2009

Dvě výborná čtvrtá místa získal český jezdec Jakub Smrž v italském Misanu.

První superbikový závod se proměnil v loterii doprovázenou výměnou motocyklů, na kterou došlo poté, co trať okruhu v italském Misanu začala osychat. Nejlépe vše zvládl americký jezdec Ben Spies, který svůj stroj v pravý okamžik vyměnil. Spies zvítězil, na druhém místě přijel Shane Byrne, který vytěžil naopak ze skvělé jízdy za mokra, kdy nad soupeři získal obrovský náskok. O třetí pozici v cíli se tvrdě bojovalo. V tomto boji byl Ital Michel Fabrizio a náš Jakub Smrž. Třetí dojel Ital, ale náš jezdec na něj ztratil pouze několik tisícinek. Kuba odvedl vynikající práci a přestože po závodě přiznal, že neposlech pokynů týmu, který jej dvě kola upozorňoval na zajetí do boxů a výměnu stroje, dokázal Jakub zlikvidovat velký Fabriziův náskok a nakonec s ním absolvovat souboj o třetí místo.I ve druhém závodě náš jezdec vyjel body za 4. místo, když na vedoucí tříčlennou skupinu ztratil pouze 3 sekundy. V závodě zvítězil Jonathan Rea, vnitřní boj továrny Ducati vyhrál Michel Fabrizio, který druhým místem o čtyři desetiny porazil týmového kolegu Noriyuki Hagu. Ten je ovšem dále na čele celkové klasifikace, kde má nyní náskok 48 bodů na Bena Spiese. Třetí Fabrizio ztrácí dalších sedm bodů. Náš Jakub Smrž postoupil již na 9. místo, kde má 108 bodů.