Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.

Kevin Schwantz je zklamaný z Doningtonu

18.02.2009

Americký legendární závodník Kevin Schwantz je zklamaný, že v roce 2010 přijde jeho milovaný Donington o závod britské Grand Prix.

Kevin Schwantz, Mistr světa třídy MotoGP (500cc), získal čtyři z jeho 25 vítězství v elitní kategorii na okruhu Donington Park. Získal si tak nejen obrovskou popularitu v britském království, ale i velký respekt odborné britské veřejnosti, která na okruhu Donington dokonce po něm pojmenovala jednu zatáčku. Závod Grand Prix Británie se v Doningtonu jezdí od roku 1987, bohužel letos celkem překvapivě naposled (prozatím).

„Tohle místo má pro mne zvláštní význam, Donington se stal mou druhou vlastí,“ říkal nedávno Kevin Schwantz pro Derby Evening Telegraph. „Byla to skvělá dráha, která hrála velkou roli ve zviditelnění mého jména. Závod v roce 1987 byl pro mne zřejmě nejdůležitější, bylo to poprvé, kdy jsem mohl doopravdy britským fanouškům ukázat, co ve mně je. Boje mezi Američany a Brity tam vždy nabíraly na velkoleposti. Vyhrál jsem tam v roce 1994 svůj první závod MotoGP, ale pamatuji i na souboje s Ronem Haslamem, či na závod, ve kterém mě poslal ven Mick Doohan v době, kdy jsem vedl celkové pořadí šampionátu. Jako většina závodníků, tak i já měl rád závěrečnou pasáž, kde se tvrdě brzdilo, a kde se dalo brzděním leccos zachránit poté, co jsme jinde chybovali a ztratili. Všude, kde se tvrdě brzdilo, bylo mé silné místo, z tohoto důvodu jsem miloval zatáčku Goddards. V Silverstonu jsem jezdil jen autem, ale pochybuji, že se vyrovná Doningtonu. Znám závodníky Formule 1, kteří o něm básní, ale nejsem si jist, že u motorek to bude stejné. Přitom každý kousek Doningtonu je neskutečná výzva, například palba dolů z kopce, nájezd do zatáčky Craner, do staré šikany, do zatáčky Hollywood a samozřejmě do zatáčky, která je pojmenovaná po mně. To vše je legenda, které se říká Donington Park.“