Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.

Konečně bod z IDM

Tisková zpráva týmu Pro Race
04.06.2009

Další závod mezinárodního mistrovství Německa IDM se odehrával tento víkend na nádherném okruhu Nürburgring.

3618 metrů dlouhý okruh vzdálený od Prahy skoro 700 km, je zasazen v kopcovité krajině v nadmořské výšce okolo 500 metrů nad mořem. Okruh je také znám svým deštivým počasím. Tento víkend ovšem počasí předčilo všechna očekávání. Slunečná modrá obloha, teplota kolem 20 stupňů. Pro Miloše ovšem nová neznámá trať. A za námi dva dlouhé víkendy na Oscherslebenu a v Brně. Z této trati byl Milda doslova nadšen a hned první den při volném tréninku zajel čas blížící se rekordu trati. Sobotní kvalifikace nicméně ukázala, že v IDM jedou rychle všichni. Pro Mildu z toho bylo asi nejlepší postavení na startu, kterého v Německu dosáhl (24. pozice). Bohužel ne vždy se všechno podaří a tak pád a nalomená žebra v závěru první kvalifikace Mildu trochu pohybově diskvalifikovala. V sobotu nás bohužel potkala ještě jedna velká nepříjemnost. Náš velmi vysoký mechanik Šutr (Michal Čáp) prostě nevstal z postele a musel být transportován do místní nemocnice. Již jednou operované plotýnky to vzdaly a řekly si o zdravotní dovolenou. Naštěstí v místní nemocnici byl dostatek bolest tišících prostředků a tak mohl být Šutr v neděli večer odvezen do Prahy.

Nedělní ráno nás přivítalo zmoklou tratí, která ovšem ještě před warm-upem oschla a tak se celý zbytek dne odehrál opět na suchu. První jízda startovala v jedenáct hodin. 21 kol dlouhý závod měl super atmosféru, tribuny byly podle očekávání téměř plné. Náš cíl v tomto závodě byl splněn. Miloš sice ještě nedojel na bodech, ale na první stránce výsledků se již definitivně zabydlel. První stránka, která pro nás byl vloni zakletá a nedostižná, znamená prvních 21 jezdců. Milda vybojoval 19 pozici. Nutno poznamenat, že do kvalifikace nastupuje většinou přes 40 jezdců.

Druhý závod, také na 21 kol, byl hned v zaváděcím kole přerušen havárií a musel být restartován a tím také zkrácen o jeden okruh. Hned ze začátku závodu byl totiž Milda dravějším jezdcem vytlačen do trávy a spadl o několik míst dozadu. Musel dojíždět a právě jedno kolo mu chybělo k patnáctému místu, kterého by jistě dosáhl. Nakonec to bylo nejlepší umístění v Německu (17. pozice).

A konečně alespoň jeden bod. V IDM totiž existuje institut permanentních jezdců. Pokud jede někdo jako “host” ( neboli divoká karta), nemá na body nárok. Tudíž dva tito jezdci před Milošem odpadli a je tu konečně bod z IDM. Příští víkend nás čeká další závod Mistrovství ČR na maďarské Pannonii.