Závody u nás i v zahraničí v období od 19. února do 25. února.

KTM o portugalské sobotě

Tisková zpráva KTM; foto: J. Edmunds
30.03.2008

V Portugalsku pokračuje druhým kolem Mistrovství světa Enduro, jezdci na továrních motocyklech KTM byli v sobotu hodně vidět.

Kategorie E3

Samuli Aro a Marko Tarkkala pokračovali ve své nadvládě a i v Portugalsku obsadili první dvě místa, když Aro v sobotním závodě zvítězil a Tarkkala byl o 11,54 sekundy druhý. „Dopoledne to pro mě bylo trochu obtížné, měl jsem pád ve druhém testu,“ říká vítěz kategorie E3 Samuli Aro. „Pokud bude zítra pršet, bude to hodně obtížné.“ Doplnil jezdec, který má nyní na čele celkové klasifikace 75 bodů za tři vítězství, zatímco jeho týmový kolega Tarkkala má bodů 66, tedy plný počet bodů udělovaných druhému jezdci v cíli třech závodů.

Kategorie E2

Pouze o 0,59 sekundy skončil v sobotním závodě tovární jezdec KTM Juha Salminen za vítězným Jonny Aubertem. Finský jezdec si tak po dvou třetích místech ze Švédska připsal další pódium. „Dnes to šlo dobře, motorka fungovala skvěle. Boj o vítězství byl velmi obtížný a já ho nakonec prohrál o pouhých 0,6 sekundy,“ řekl po závodě Juha Salminen, jehož tovární  kolega Alessandro Belometti skončil na čtvrtém místě.

Kategorie E1

I v kategorii E1 se dostal tovární jezdec KTM na pódium. Španěl Ivan Cervantes dokončil závod na třetím místě, když dojel o 11 sekund později než vítěz závodu Simone Albergoni. Do šampionátu se po pádu v prvním švédském závodě vrátil i Brit Tom Sagar, svůj návrat si zvýraznil solidním osmým místem.