Závody u nás i v zahraničí v období od 21. října do 28. října 2019.

Kuba Kornfeil do závodu z druhé řady

30.05.2008

Jakub Kornfeil dnes vybojoval v kvalifikacích na další závod Red Bull MotoGP Rookies Cupu osmou pozici a do zítřejšího závodu tak odstartuje ze druhé řady.

Tři deštivé tréninky, z toho dva jako měřené kvalifikace, měli dnes na programu mladí jezdci Red Bull MotoGP Rookies Cupu, kteří se na okruhu v Mugellu již zítra odpoledne poperou o další body do svého šampionátu. Doslova šok způsobilo pole position mladého Maďara Sebestyena, který o pouhých 0,085 sekundy porazil nakonec druhého Nora Fagerhauga. Společně s nimi bude v první řadě stát Američan Beach a Japonec Hiura. Náš Jakub Kornfeil odstartuje do závodu ze druhé řady, kde si své místo zajistil osmým časem, když byl o 2,580 sekundy za vítězným maďarským jezdcem.

„Již dva dny tady hrozně prší a aktuální předpověď počasí dává déšť i na zítřejší závod,“ říká pro server www.moto-racing.cz pan Marek Kornfeil, otec mladého Jakuba. „Kuba měl v první volném tréninku po třech kolech pád. V prvním měřáku pak jezdil ještě trochu zablokovaný, ale ve druhém se již dokázal zlepšit a nakonec zajet osmé místo. Pokud bude opravdu pršet, tak to může dopadnou jakkoliv, necháme se tedy překvapit.“