Závody u nás i v zahraničí v období od 12. února do 18. února.

Lukáš se vrací na místo svého prvního triumfu

Auto Kelly CP Grand Prix Racing Team
01.05.2008

Okruh v Šanghaji byl právě před rokem svědkem historického úspěchu Lukáše Peška a celého českého motosportu. Lukáš svým vítězstvím v GP navázal na 41 let starý triumf Františka Šťastného a potvrdil tak skutečnost, že Česká republika má po dlouhých letech opět mimořádného závodníka. V letošním roce Lukáš odletěl na svůj oblíbený okruh s odhodláním bojovat o nejlepší výsledek ve třídě 250.

Lukáš Pešek:

Lukáši, loni jsi v Číně slavil svou první vítěznou GP, jak moc to pro tebe znamenalo a co ti to dalo pro tvoji další kariéru?

„Myslím, že to znamenalo hodně nejen pro mě, ale pro celou Českou republiku, když to bylo vítězství Čecha v GP po hodně letech. Pro mě to bylo velmi důležité, protože jsem si dokázal, že vyhrávat umím a můžu to opět zopakovat.“

Dá se něco z loňského roku využít i v letošním závodu?

„Bohužel ne, ve 250kách to bude úplně něco jiného a pro mě opět další neznámá stopa, kterou se budu muset během tréninků co nejlépe naučit.“

Okruh v Šanghaji je spíše rychlejší, lze tedy říci, že pro tebe bude jednodušší než třeba technicky náročný Estoril?

„Tak okruh je určitě spíše rychlý, je tam ale jedna velmi náročná pasáž na začátku, kdy je to navíc ještě hodně z kopce. Tam to bude těžké. Pak už jsou spíše rychlé zatáčky. Uvidíme, jak mi to půjde.“

V posledních dvou závodech jsi skončil na 10. místě, s jakým výsledkem bys byl spokojený nyní?

„Určitě bych se rád co nejdéle držel vpředu a byl bych velmi spokojený, pokud by z toho na konci byl první jednociferný výsledek.“

Nedávno sis při tréninku zvrtnul kotník, může tě to nějak v závodu limitovat?„Vůbec ne, je to úplně v pořádku.“

Daniel M. Epp:

Jak vidíte Lukášovi šance pro GP Číny?

„V minulém závodu jsme byli na 10. místě, samozřejmě nemůžeme chtít být v úvodu sezóny v každém závodu desátí, ale na druhou stranu si v každém dalším závodu posunujeme laťku o něco výše, a tak bychom se velmi rádi i v Šanghaji dostali do top 10. Okruh se Lukášovi líbí, loni na něm zvítězil, ale víme, že ve 250kách je vše jinak a bude se muset okruh naučit znovu. Důležitější než pozice bude ale odstup od špičky a doufáme, že v závodu zvládneme být max. do 30 vteřin za prvním místem. Lukáš si věří více a více, v posledním závodu už po startu viděl první skupinu a tolik na ní neztratil a určitě bude chtít již dokázat více, než jen bodovat.“