Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Max Biaggi na 2 roky u Aprilie

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
19.09.2008

Italský jezdec Max Biaggi podepsal včera večer smlouvu s Aprilii na dva roky. Tato zpráva bude oficiálně zveřejněna v sobotu večer v hotelu Hilton v Římě, kde bude také nový motocykl Aprilia RSV4oficiálně představen veřejnosti. Říman se tak vrací na \"místo činu\", neboť závratná kariéra tohoto italského závodníka začala právě u Aprilie v roce 1991, na jejímž motocyklu vyhrál tři po sobě jdoucí tituly mistra světa dvěstěpadesátek a v letech 94 - 96 vyhrál celkem 24 závodů Grand Prix. Šéfmechanikem bude s největší pravděpodobností jeho bývalý šéfmechanik u Aprilie, tedy Gianni Sandi.Ačkoliv se nemluví o přímé sumě, tak se dá předpokládat, že ročně vydělá Biaggi u Aprilie mezi 1, 5 až 2 miliony Euro. Tato pro superbiky opravdu nezvyklá suma je možná jen tím, že spojení Max Biaggi a Aprilie je pro média obrovským šlágrem.Navíc návrat Aprilie do seriálu superbiků je také pochopitelně velkým mediálním tahákem, naposled dokázal na superbikovém motocyklu této značky vyhrát Troy Corser.Týmovým kolegou bude zřejmě, pokud se uzdraví, německý jezdec Alex Hofmann, který objezdil celou letošní testovací práci, s vyjímkou kdy byl zraněný a zaskočil za něho Roberto Rolfo. A právě tento italský jezdec a také Brit Shane Byrne jsou dalšími jmény, která se nejvíce vyslovují v souvislosti s obsazením týmové dvojky u Aprilie. Čtyřnásobný mistr světa Max Biaggi vyhrál v závodech Grand Prix celkem 42 závodů, z toho 29 ve třídě do 250 ccm a 13 v nejvyšší kubatuře a stál celkem 111x na stupních vítězů.Biaggi dokázal jako jediný pilot, tedy kromě nezapomenutelného Fina Jarno Saarinena, vyhrát hned při prvním startu závod královské kubatury (1998) a to překonal ještě tím, že při své premiéře na superbiku vyhrál hned při prvním startu v Kataru. Ve své dlouhé a úspěšné kariéře jezdil Biaggi, ktertý se narodil 26.6.1971 v Římě, na motocyklech Aprilia, Honda, Yamaha, Suzuki a Ducati.Nyní žije Max Biaggi už 5 let s bývalou Miss Italia, s Eleonorou Pedron.