Závody u nás i v zahraničí v období od 12. srpna do 18. srpna 2019.

Mistrem ČR tým LR Cosmetic ADOS

Text a foto: Petr Štola
19.10.2008

Na motokrosové trati v jihočeské Kaplici se rozhodlo o držiteli mistrovského titulu motokrosových družstev.

Mistrem ČR motokrosových družstev se v jihočeské Kaplici stal LR Cosmetic - ADOS Racing Team I., který ve složení Martin Kohút (125cc), Martin Michek (250cc) a Tomáš Bučenec (Open) dosáh nejlepšího výsledku během tří rozjížděk.

V první rozjížďce, kde se utkali jezdci na strojích 125cc a 250cc, dominoval skvěle jedoucí Jiří Čepelák, jenž udržel za svými zády Rakušana Reisingera. Třetím místem dal o sobě poprvé vědět Patr Masařík, nicméně na první místo pořadí družstev poslal po úvodní rozjížďce čtvrtým místem Florent Richier tým MX Osička.

Ve druhé rozjížďce došlo k první tragedii jednoho z týmů favoritů na celkové prvenství. MX Osička Team byl v této jízdě zastoupen Francouzem Richierem Florenten a našim Filipem Neugebauerem, který sice letos získal dvakrát titul vicemistra Německa, ale v Čechách se letos představil poprvé. Oba jezdci MX Osička Teamu však rozjížďku nedokončili, když jednoho zastavila porucha motoru (Neugebauer) a druhého naopak porucha převodovky (Richier). Ve druhé rozjížďce dominoval Martin Michek, jenž ve druhé polovině letošní sezony chytil opravdu skvělou formu. Michek zvítězil o 13 sekund před silným Rakušanem Stauferem, jenž na kaplické Blanské kotlině velmi často trénuje. Položit základ konečnému vítězství pomohl prvnímu LR Cosmetic Teamu i třetím místem Slovák Kohút.

Ve třetí jízdě došlo na favority hned na začátku závodu, kdy v první zatáčce zůstali v hromadné havárii jak Jiří Čepelák, tak i letošní Mistr ČR třídy Open Martin Žerava. Oba se do závodu vrátili a oba postupovali pořadím vzhůru, nicméně oba udělali další chybu a opět propadli o několik pozic zpět. V rozjížďce nakonec zvítězil v sobotu skvěle jedoucí Petr Masařík, kterého následoval Martin Michek, tentokrát neustále zpomalován managementem jeho týmu, který zcela pochopitelně dobře kalkuloval a věděl, že druhé místo bohatě stačí k celkovému prvenství.