Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Mistrovství Evropy dragsterů

Text a foto: Yvona Kneblová
12.08.2008

Další porci závodů Mistrovství Evropy dragsterů absolvovali čeští reprezentanti ve třídě Top Fuel Bike - Otto Knebl a Michal Ponca.

Po závodech ve Finském Alastaru, kde byl pouze Otto Knebl a vybojoval velice pěkné 5. místo (!), to byly další dva závody na severu. Poslední víkend v červenci se jel závod ve švédském Mantorp Parku - Veidec Festival a první víkend v srpnu v norském Gardermoenu - Sunoco Drag Challenge. Ota absolvoval ve velké konkurenci zahraničních jezdců všechny kvalifikační jízdy. Spolehlivost jeho stroje "Green Chameleonu" dokazovaly stabilně zajížděné časy na hranici 8,2s. Michal  se během závodů potýkal s menšími problémy na motoru a tak všechny jízdy neodjel.

Po čtyřech již odjetých závodech Mistrovství Evropy, je Otto Knebl na 7. místě a Michal Ponca na 10. místě průběžného pořadí ME dragsterů v nejsilnější třídě Top Fuel Bike. Letos zde startuje 31 jezdců z celé Evropy. Pořadí vede Švéd Rikard Gustavsson, druhý je Angličan Ian King. Poslední závod European Finals se koná v září v anglickém Santa Pod. Přejeme našim reprezentantům hodně úspěchů.