Závody u nás i v zahraničí v období od 13. listopadu do 19. listopadu.

MS Superbike - superpole

Text a foto: Petr Štola
22.02.2008

Jakub Smrž si v superpole vybojoval start ze třetí řady, nejrychlejší byl Troy Corser, druhý Ruben Xaus a třetí Max Biaggi.

Superbikové superpole, které tradičně určuje pořadí na startech dvou nedělních, v tomto případě sobotních, závodů, vyhrál Australan Troy Corser, který s tovární Yamahou YZF R1 zajel čas 1:58,053. Na druhém místě skončil Ruben Xaus (0,636) a na třetím jeho týmový kolega Max Biaggi (+0,714), kteří tak zajistili týmu Sterilgarda Go Eleven vynikající úspěch. První startovní řadu zítra doplní dnes čtvrtý Max Neukirchner (0,911).

Do druhé řady se postaví Lorenzo Lanzi, za kterým bude stát Noriyuki Haga. Až na sedmém místě skončil v superpole chybující Troy Bayliss. Z osmé pozice odstartuje Japonec Yukio Kagayama. Devátou pozici vybojoval nováček v tomto šampionátu Carlos Checa, který se tak ve svém prvním superpole kariéry dokázal probojovat do nejlepší Top Ten. Tuto exkluzivní desítku vybojoval také dnes desátý Michel Fabrizio. Jedenácté místo má Fonsi Nieto, vedle kterého bude stát náš Jakub Smrž. Kuba zajel vynikající čas 1:59,984, se kterým se stal prvním českým jezdcem motocyklové historie, který v katarském Doha zajel jedno kolo pod dvě minuty!

„V porovnání s loňským rokem tohle bylo opravdové superpole,“ říkal Jakub Smrž exkluzivně pro www.moto-racing.cz po svém dvanáctém místě v superpole. “ Vím, že v několika zatáčkách mám ještě hodně rezervy. Motorka je trochu neklidná, hodně se to zvedá. Na závody je tedy hodně práce a hodně změn. Zítra to snad bude dobrý. Jinak je to OK.“