KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MX GP Itálie Faenza

Foto: Red Bull Yamaha De Carli
29.03.2009
 

Tanel Leok a Gautier Paulin zvítězili v zahajovací Grand Prix motokrosu tříd MX1 a MX2.

Za velmi nepříjemného počasí se konala letošní italská Grand Prix, které byla poznamenaná nejen silným deštěm, ale nakonec natolik nesjízdnou tratí, že se pořadatelé rozhodli zrušit druhé jízdy obou kategorií, které tak své konečné výsledky počítaly pouze po úvodních rozjížďkách.

Z českých jezdců cíl viděl pouze Petr Smitka v kategorii MX2, kde dokončil rozjížďku na 23. místě. Jak Martin Michek (MX2), tak Filip Neugebauer (MX1), své snažení do cíle nedotáhli.

Již včera si pro své letošní první body v šampionátu veteránů dojeli Petr Dokoupil, v cíli čtrnáctý a Roman Heinrich, který byl ještě o dvě místa lepší. Do dnešního závodu na deštěm zničené trati nastoupil jen Petr Dokoupil, který však dokončil pouze první kolo.

MX GP Itálie (Faenza)
MX1 – 1. rozjížďka
  1.- Tanel Leok (EST-Yamaha) 15 kol / 41:16,698
  2.- Ken de Dycker (BEL-Suzuki) +1:04,480
  3.- Clement Desalle (BEL-Honda) +1:17,405
  4.- Aigar Leok (EST-TM) +2:08,093
  5.- Antonio Cairoli (ITA-Yamaha) -1 kolo
  6.- Joshua Coppins (NZL-Yamaha) -1 kolo
  7.- Max Nagl (GER-KTM) -2 kola
  8.- Tom Church (GBR-CCM) -2 kola
  9.- David Philippaerts (ITA-Yamaha)
10.- Jonathan Barragan (SPA-KTM)
--------------------------------------
DNF Filip Neugebauer (CZE-Kawasaki)

MX1 – 2. rozjížďka
zrušeno pro silný déšť a podmáčenou trať

MX2 – 1. rozjížďka
  1.- Gautier Paulin (FRA-Kawasaki) 16 kol / 42:22,467
  2.- Jeremy van Horebeek (BEL-KTM) +38,206
  3.- Marvin Musquin (FRA-Honda) +1:41,397
  4.- Davide Guarneri (ITA-Yamaha) -1 kolo
  5.- Joel Roelants (BEL-KTM) -1 kolo
  6.- Alessandro Lupino (ITA-Yamaha) -1 kolo
  7.- Nicolas Aubin (FRA-Yamaha) -1 kolo
  8.- Marco Maddii (ITA-Suzuki) -2 kola)
  9.- Valentin Teillet (FRA-KTM) -2 kola
10.- Jake Nicholls (GBR-KTM) -3 kola
--------------------------------------
23.- Petr Smitka (CZE-KTM) -8 kol
DNF Martin Michek (CZE-TM)

MX2 – 2. rozjížďka
zrušeno pro silný déšť a podmáčenou trať


Další články sekce