Závody u nás i v zahraničí v období od 10. září do 16. září.

Pátek ráno 1. trénink

Text a foto: Petr Štola
04.04.2008

Kagayama nejlepším trénujícím jezdcem třídy superbike, Parkes třídy supersport a třídy superstock 600.

Yukio Kagayama na tovární Suzuki nejrychlejším superbikerem v ranním tréninku na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie. Domácí Carlos Checa ovšem na Kagayamu ztratil pouhých 0,042 sekundy a je druhý. S trochu větší ztrátou byl třetí Troy Bayliss (+0,425). Náš Jakub Smrž zajel čas 1:35,954 a s ním se umístil na 11. místě (+1,041).

Ve třídě supersport byl nejrychlejším Broc Parkes, který jedno kolo zajel za 1:37,730. Trošku překvapením je skvělý úspěch Itala Clementiho, jenž motocykl Triumph dopravil na celkové druhé místo. Třetím nejlepším trénujícím borcem  byl Japonec Fujiwara. Velmi dobře opět jezdil Matthieu Lagrive z týmu Josky Kubíčka a irky Látra, tedy z královéhradeckého Intermota. Lagrive za Parkese zaostal o 0,587 sekundy a skončil na sedmém místě, zatímco jeho týmový kolega William de Angelis dal čas 1:39,927 a skončil o 22 příček za ním, paradoxem ovšem je to, že jeho čas by stačil o jednu desetinu vyhrát i trénink třídy ME Superstock 600.

V Mistrovství Evropy Superstock 600 tedy nejlépe trénoval Ital Busseloti, který to tam dal za 1:40,051. Z naší trojice byl nejlepším Patrik Vostárek, který se časem 1:41,507 vešel do elitní Top Ten, když právě to desáté místo mu patřilo. Dobře si počínal i Michal Šembera, který s časem 1:41,803 skončil čtrnáctý. Nejhůře z našich skončil Ondřej Ježek, který se na 23. místo dostal časem 1:41,861.

Fotoreportáž z dění třetího superbiového závodu Mistrovství světa 2008 naleznete v sekci OSTATNÍ / fotogalerie